Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kielce podnoszą ceny biletów i tworzą taryfę aglomeracyjną

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2020-02-24 13:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kielce podnoszą ceny biletów i tworzą taryfę aglomeracyjną
fot. UM Kielce
Od 1 marca w Kielcach wchodzi w życie nowa taryfa biletowa. Najprostszy bilet jednorazowy podrożeje o 40 gr i będzie kosztował 3,4 zł. Taki bilet stanie się jednocześnie biletem 40-minutowym, przesiadkowym. Jednocześnie miasto wprowadza drugą strefę biletową.

Zmiany w taryfie przegłosowano w styczniu. Miasto szacuje, że przyniosą w tym roku dodatkowe wpływy w wysokości 3 mln zł. Rocznie w Kielcach sprzedaje się bilety o wartości ok. 33 mln zł.

Główną zmianą jest podział całej sieci na dwie strefy. Ta pierwsza będzie obejmowała miasto w jego granicach. Strefa 2 to gminy ościenne, z którymi ZTM ma podpisaną umowę o organizowaniu komunikacji. Do tej pory kielczanie korzystali z jednolitych cen biletów. Teraz, wyjeżdżając poza granice miasta będą musieli mieć bilet – czy to jednorazowy, czy okresowy – na strefy 1+2. Bilety aglomeracyjne nie będą dużo droższe (jednorazowe – o 20 gr., 30-dniowy – o 10 zł), ale jednak.

Drugą zmianą jest podwyżka cen wszystkich rodzajów biletów. Ten podstawowy, jednorazowy, który do tej pory kosztował 3 zł, od 1 marca będzie kosztował 3,4 zł (1+2 – 3,6 zł). Stanie się jednocześnie biletem 40-minutowym. Oznacza to, że po jego skasowaniu będzie można się przesiadać do momentu aż minie 40 minut. Ponieważ to bilet jednorazowy, wciąż będzie można na jego podstawie dojechać do końca linii autobusem, w którym został skasowany, bez limitu czasowego.

źródło: ZTM Kielce

Bilet jednogodzinny zdrożeje do 3,6 zł (1+2 – 3,8 zł). Bilet dobowy będzie teraz kosztował 11 zł (1+2 – 13 zł). Co ciekawe bilet dobowy będzie jednocześnie biletem weekendowym. Skasowany po godz. 20 w piątek będzie pozwalał na jazdę komunikacją do północy w niedzielę.

Zmieniają się ceny przejazdów w taryfie przystankowej, przy użyciu Kieleckiej Karty Miejskiej, którą pasażerowie odbijają przy wejściu i wyjściu z pojazdu. Przejazd do 3 przystanków ma kosztować 2,5 zł, przejazd 4-8 przystanków – 2,8 zł, przejazd 9-12 przystanków – 3,1 zł, a dłuższy przejazd – 3,4 zł. Co ważne, taryfa przystankowa obowiązuje w obu strefach.

Zdrożeją bilety okresowe na 14, 30, 60 i 90 dni. Dotychczas kosztowały kolejno: 50 zł, 90 zł, 156 zł i 222 zł. Od 1 marca bilet 14-dniowy ma kosztować 56 zł (1+2 – 62 zł), bilet 30-dniowy będzie kosztował 100 zł (1+2 – 110 zł), za bilet 60 dniowy trzeba będzie zapłacić 172 zł (1+2 – 186 zł), a za 90-dniowy cena wyniesie 240 zł (1+2 – 260 zł).

Szczegóły nowej taryfy można znaleźć tutaj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań podnosi ceny biletów, chyba że rząd odda pieniądze

Komunikacja

Poznań podnosi ceny biletów, chyba że rząd odda pieniądze

Jakub Dybalski 22 stycznia 2020

WKD podnosi ceny biletów

Prawo & Finanse

WKD podnosi ceny biletów

Witold Urbanowicz 13 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5