Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kielce: Po północy pierwsze odjazdy z dworca autobusowego

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-08-31 15:06
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZTM Kielce

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kielce: Po północy pierwsze odjazdy z dworca autobusowego
fot. Budimex
O północy wyremontowany i zmodernizowany dworzec zostanie otwarty dworzec dla pasażerów. Pierwszy odjazd zaplanowano o godz. 0:55. W sumie przewidziano 224 odjazdy w ciągu doby. Liczba ta jednak zwiększy się, gdyż kolejnych 25 przewoźników czeka na zmiany zezwoleń.

Kilka dni temu odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego i zmodernizowanego dworca w Kielcach. Od północy dworzec zostanie włączony do normalnej eksploatacji. Jak informuje ZTM w Kielcach, czynna będzie poczekalnia nocna, a wszystkie odjazdy do godziny 5 rano będą odbywać się ze stanowisk zlokalizowanych najbliżej nocnej poczekalni tj. 16, 17 i 18. Pierwszy kurs z nowego dworca – Neobus w kierunku Rzeszowa – zostanie zrealizowany o godzinie 0:55, a kolejny 5 minut później – Polonus w kierunku Warszawy.

Dworzec będzie czynny całą dobę, przy czym poczekalnia dzienna i główna część dworca w godzinach 5:00 – 23:00. Nocą od 23 do 5 rano dostępna będzie poczekalnia nocna z dostępem do toalet. Wszystkie toalety na dworcu są bezpłatne.

Zmieniło się miejsce dla pasażerów wysiadających. Do tej pory było ono tuż po skręcie z ulicy Czarnowskiej. Obecnie pasażerowie przyjeżdżający na dworzec będą wysiadać na stanowiskach 2, 3 oraz 4. Wyjątkiem są kursy nocne, gdzie pasażerowie wysiadają na stanowiskach odjazdowych, czyli 16, 17 i 18.

Od 1 września z dwora korzystać będzie 11 przewoźników, obsługujących 32 linie, na których przewidziano 224 kursy. Pomimo, że przewoźnicy w połowie czerwca br. zostali o dacie otwarcia dworca autobusowego, nie wszyscy zdążyli dokonać odpowiednich zmiany w zezwoleniach. Część przewoźników – tj. około 100 odjazdów – nadal będzie odbywała się z placu Niepodległości 1 oraz innych miejsc w Kielcach.

25 przewoźników czeka zmianę zezwolenia (zmiana przystanku w rozkładzie jazdy), to m.in. Flixbus, PKS Włoszczowa, Dextur, Melman, PKS Kielce, Oparka, Ewa Opara

Od dziś został uruchomiony numer telefonu dla pasażerów (41 25 07 999), pod którym można uzyskać informacje dotyczące odjazdów z Dworca Autobusowego oraz Placu Niepodległości. Informacja będzie funkcjonować codziennie od 6:00 do 21:30. W godzinach popołudniowych zostanie uruchomiona zaktualizowana strona internetowa dworca. Zostaną na niej umieszczone aktualne informacje, w tym rozkłady jazdy: www.dworzec.kielce.pl. Od dziś na dworcu autobusowym funkcjonuje też przeniesiony z ulicy Warszawskiej punkt sprzedaży biletów. Jest on zlokalizowany przy wejściu do tunelu A od ulicy Czarnowskiej. Będzie czynny od poniedziałku do piątku od 6:00 do 20:30 oraz w soboty w godz. 8:00-15:30.


Od jutra zmieniają się również niektóre linie podmiejskie, które zostają przekierowane na Dworzec Autobusowy, gdzie będą miały początek i koniec swojej trasy. Są to linie: 10, 31, 32, 43 i 47 (razem 65 odjazdów w dzień roboczy).

Pozostałe, najbardziej uczęszczane linie 30, 34, 35 i 46 wracają do swoich rozkładów jazdy, jakie obowiązywały przed ogłoszeniem pandemii. I tak linia 30 i 34 będzie kursować w godzinach szczytu co 15 minut, a 35 i 46 co 10 minut. Od przyszłego poniedziałku linia 36, która kursuje obecnie według rozkładu jazdy jak w soboty, będzie kursować według rozkładu jazdy jak w dzień roboczy. Jeżeli chodzi o zawieszone linie 39, 104 oraz 108, to niebawem zostaną zaproponowane dla nich nowe trasy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5