Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Kielce dostały 231 mln zł na poprawę komunikacji. Będą nowe drogi

Dalej Wstecz
Data publikacji:
14-06-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Kielce dostały 231 mln zł na poprawę komunikacji. Będą nowe drogi
wiz. Kamiński Bojarowicz ArchitekciWizja przebudowy dworca PKS
Kielce dostały w sumie 231 mln zł z unijnego programu Polska Wschodnia na realizację dwóch projektów komunikacyjnych. Pod płaszczykiem poprawy mobilności miejskiej oraz większego wykorzystania niskoemisyjnego transportu publicznego rozbudowany zostanie także układ drogowy. Umowy o dofinansowanie podpisano dzisiaj (14 czerwca).

Kielce dostaną w sumie 231 mln zł dofinansowania unijnego. – Przyznane środki Kielce przeznaczą na wdrożenie inteligentnego systemu transportowego wraz z budową niezbędnej infrastruktury. Dzięki inwestycjom w zrównoważony transport miejski wzrośnie atrakcyjność miasta i poprawi się jakość życia jego mieszkańców – zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Pierwszy projekt o nazwie „Rozwój infrastruktury transportu publicznego” ma za zadanie wpłynąć na zwiększenie wykorzystania oraz zapewnienia wysokiej jakości transportu publicznego, a także zwiększenie udziału taboru niskoemisyjnego. Przewidziano zakup 25 autobusów o napędzie spełniającym co najmniej normę Euro 6, a także montaż 30 elektronicznych tablic informacyjnych.

Założono też inwestycje związane z rozwojem układu drogowego – w postaci rozbudowy ul. Wapiennikowej wraz ze skrzyżowaniami z ul. Ściegiennego i ul. Husarskiej oraz z ul. Ks. Popiełuszki i ul. Pileckiego, a także rozbudowy ul. Cmentarnej na odcinku od ul. Sandomierskiej do ul. Zielnej wraz z przebudową parkingu przy cmentarzu Cedzyna w Kielcach.

Drugi projekt otrzymał nazwę „Rozwój komunikacji publicznej”. Ma wpłynąć na skrócenie czasu podróży komunikacją miejską, integrację form transportu poprzez budowę Centrum Komunikacyjnego, gdzie zlokalizowany zostanie parking dla samochodów wraz z miejscami postojowymi dla rowerów.

W skład projektu wchodzą wdrożenie inteligentnego systemu transportowego (ITS), montaż biletomatów do autobusów, wyposażenie ich w wewnętrzne tablice LCD wyświetlające trasy oraz zapowiedzi głosowe. Przewidziano też przebudowę charakterystycznego dworca autobusowego przy Czarnowskiej, gdzie powstać ma wspomniane Centrum Komunikacyjne.

Inne zadania dotyczą budowy i rozbudowy dróg – przedłużenia Olszewskiego w kierunku skrzyżowania Zagnańskiej i Witosa, nowej ulicy na os. Dąbrowa II na odcinku od Wincentego z Kielc do Warszawskiej (wraz z budową nowej pętli), rozbudowy Zagnańskiej od Witosa do granic miasta (wraz z budową pętli), a także poprawy dostępności Uniwersytetu Jana Kochanowskiego poprzez rozbudowę ul. Domaszowskiej i ul. Żniwnej wraz z rozbudową skrzyżowania al. Tysiąclecia PP z al. Solidarności. Jak przekonuje urząd, budowa nowych połączeń „podniesie przepustowość tras oraz czas przejazdu autobusów, co w bezpośredni sposób przyczyni się do zmniejszenia zużycia paliw używanych do napędzania pojazdów silnikowych”.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Łódź: Północna gotowa w trzech czwartych

Przestrzeń

Łódź: Północna gotowa w trzech czwartych

Roman Czubiński 04 września 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Łódź: Północna gotowa w trzech czwartych

Przestrzeń

Łódź: Północna gotowa w trzech czwartych

Roman Czubiński 04 września 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5