Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kętrzyn z przetargiem na elektrobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-12-30 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kętrzyn z przetargiem na elektrobusy
fot. Antekbojar, domena publiczna
Kolejne warmińsko-mazurskie miasto, które decyduje się na elektrobusy, to Kętrzyn. Miasto rozpisało przetarg na dostawy czterech pojazdów i dwóch stacji ładowania. W niektórych kwestiach zamawiający stawia dość pojemne wymagania.

Zamawiający określił długość pojazdów na 8,5-13 m, a szerokość – od 2,4 do 2,6 m. Pojazdy mają pomieścić co najmniej 70 osób, z czego min. 20 na miejscach siedzących. We wnętrzu ma znaleźć się wolna przestrzeń umożliwiająca jednocześnie przejazd osoby niepełnosprawnej na wózku, jak i wózka dziecięcego. Wymagane są minimum dwie pary drzwi w układzie 1-0-2, 1-2-0, 0-1-2, 0-2-1, 0-2-2, 2-2-0, 2-0-2, lub 1-2-2, 2-2-1, 2-1-2, 2-2-2. Pojazd ma być niskopodłogowy lub niskowejściowy – z dopuszczeniem podestu ze stopniami za II drzwiami. Wejście do pojazdu ma znaleźć się na wysokości maks. 340 mm. Przewidziano klimatyzację, a także ogrzewanie elektryczne zasilane z baterii liniowych lub niezależne urządzenie grzewcze połączone z układem chłodzenia o mocy min. 24 kW. Wyposażenie obejmuje wyświetlacze LED lub LCD, głosowe zapowiadanie przystanków, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, system zliczania pasażerów

Wymagany jest silnik o mocy min. 120 kW, z ogranicznikiem prędkości do 70 km/h. W układzie napędowym musi być zastosowany system odzyskiwania energii z hamowania i redukcji prędkości jazdy. Zamawiający oczekuje baterii o pojemności min. 200 kWh, pozwalającej na przejechanie min. 250 km.

Założono ładowanie plug-in. Ładowarki zostaną zainstalowane na terenie zajezdni. Każda stacja wyposażona będzie w dwa gniazda ładujące. Moc wyjściową stacji ładowania określono na min. 57 kW.

Termin składania ofert mija 26 stycznia. Startować mogą firmy, które wykażą się doświadczeniem z ostatnich trzech lat w zakresie jednej dostawy co najmniej trzech elektrobusów oraz dostawy i montaży stacji ładowania, o łącznej wartości minimum 4,5 mln zł brutto. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (20%) i parametry techniczne (20%). Pod uwagę brane będą kwestia umieszczenia silnika oraz niskiej podłogi. Najwięcej punktów będzie można otrzymać za silnik umieszczony centralnie lub z tyłu autobusu oraz zaoferowanie pojazdu niskopodłogowego lub niskowejściowego z co najmniej 11 miejscami dostępnymi z poziomu niskiej podłogi.

Na realizację zamówienia przeznaczono 9 miesięcy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Iława wybrała elektrobusy Yutonga. Umowa podpisana

Komunikacja

Iława wybrała elektrobusy Yutonga. Umowa podpisana

Redakcja 29 grudnia 2021

Zielona Góra kupuje kolejne autobusy elektryczne

Prawo & Finanse

Zielona Góra kupuje kolejne autobusy elektryczne

Jakub Rösler 28 grudnia 2021

Bydgoszcz testuje elektrycznego Mana

Komunikacja

Bydgoszcz testuje elektrycznego Mana

Jakub Rösler 28 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5