Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Kętrzyn: Dwie oferty na dostawę elektrobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-02-04 13:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kętrzyn: Dwie oferty na dostawę elektrobusów
fot. Yutong
Kętrzyn otworzył oferty w przetargu na dostawy czterech pojazdów i dwóch stacji ładowania. O zamówienie ubiegają się dwie firmy, przy czym znacznie tańszą ofertę złożył Busnex, który ma już na swoim koncie dostawy w województwie warmińsko-mazurskim.

Zamawiający określił długość pojazdów na 8,5-13 m, a szerokość – od 2,4 do 2,6 m. Pojazdy mają pomieścić co najmniej 70 osób, z czego min. 20 na miejscach siedzących. Wymagany jest silnik o mocy min. 120 kW. Zamawiający oczekuje baterii o pojemności min. 200 kWh, pozwalającej na przejechanie min. 250 km. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj.

Dzisiaj (4 lutego) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. Busnex, reprezentujący na polskim rynku Yutonga, zaoferował 9,338 mln zł brutto, natomiast Solaris – 11,611 mln zł. Obie oferty przewyższają budżet określony na 7,822 mln zł.

O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (20%) i parametry techniczne (20%). Pod uwagę brane będą kwestia umieszczenia silnika oraz niskiej podłogi. Najwięcej punktów będzie można otrzymać za silnik umieszczony centralnie lub z tyłu autobusu oraz zaoferowanie pojazdu niskopodłogowego lub niskowejściowego z co najmniej 11 miejscami dostępnymi z poziomu niskiej podłogi. Na realizację zamówienia przeznaczono 9 miesięcy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5