Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Kędzierzyn-Koźle chce wyremontować Rynek w PPP

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-04-08 15:43
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kędzierzyn-Koźle chce wyremontować Rynek w PPP
mat. miasta
Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu ogłosił przetarg na remont rynku w Koźlu z przyległymi ulicami. Miasto chce realizować przedsięwzięcie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Wynagrodzeniem dla partnera będzie opłata za dostępność, którą ponosić będzie miasto.

Przetarg na przebudowę rynku w Koźlu toczy się w formule projektuj i buduj. Miasto dysponuje już jednak gotową koncepcją. Samorząd chce realizować inwestycję w formule PPP – remont ma zostać sfinansowany przez podmiot prywatny, miasto natomiast wniesie grunt. Przedmiot zamówienia obejmuje też utrzymanie i zarządzanie obiektem. Wynagrodzenie partnera stanowić ma opłata za dostępność uiszczana przez zamawiającego.

Przy rynku stoją kamienice z przełomu XVIII/XIX w. Odchodzi od niego osiem ulic, po dwie na każdy róg. Jak zapewnia miasto, miejsce to znakomicie nadaje się do do organizowania imprez o charakterze kulturalnym i sportowym. Przez kilka lat był on np. areną zmagań sportowców walczących o Puchar Europy w Triathlonie, a ostatnio o żółtą koszulkę Tour de Pologne.

Celem przebudowy jest stworzenie przestrzeni otwartej i jednorodnej, bez wyraźnie wyodrębnionych stref funkcjonalnych. Głównym elementem ma być fontanna w formie „mokrej posadzki” na planie kwadratu, która będzie zlokalizowana centralnie i symetrycznie względem dłuższej osi placu. Po obu jej stronach przewidziano dwie mniejsze fontanny, w tym istniejącą przedstawiającą postać siedzącej kobiety. Rewitalizowana przestrzeń wyposażona zostanie w dwustronne ławki, donice na kwiaty sezonowe, ozdobne kosze na śmieci, tablice i punkty informacyjne, słupki odgradzające komunikację pieszą i kołową. Oprócz tego wyremontowane mają być niemal wszystkie okoliczne uliczki na terenie Starego Miasta. Dokładny przedmiot i zakres przedsięwzięcia zostanie doprecyzowany i uzupełniony na etapie dialogu konkurencyjnego.

Partner prywatny zostanie wybrany na drodze dialogu konkurencyjnego. Termin składania wniosków o udział mija 4 maja br. Zamawiający przewiduje zaproszenie pięciu wykonawców do kolejnego etapu. O wyborze oferenta zadecydują wysokość opłaty za dostępność, podział zadań i ryzyk pomiędzy strony umowy, okres trwania umowy o PPP i termin przekazywania oferty za dostępność. Okres trwania zamówienia określono na 144 miesiące, czyli 12 lat (z możliwością przedłużenia). Okres przewidziany na zaprojektowane i wykonanie prac to dwa lata.

Wariant z większym zadrzewieniem. Wizualizacje: DB ProjektWariant z mniejszym zadrzewieniem. Wizualizacje: DB Projekt
Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rozpoczęły się odbiory dworca w Sopocie budowanego w formule PPP

Przestrzeń

Rozpoczęły się odbiory dworca w Sopocie budowanego w formule PPP

Michał Szymajda 19 listopada 2015

ZTM Warszawa poprawia nowe wiaty. Dziś stanie pięćsetna

Przestrzeń

ZTM Warszawa poprawia nowe wiaty. Dziś stanie pięćsetna

Witold Urbanowicz 13 sierpnia 2015

Warszawa: Decyzja ws. parkingów podziemnych w czerwcu

Przestrzeń

Warszawa: Decyzja ws. parkingów podziemnych w czerwcu

Witold Urbanowicz 11 czerwca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5