Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kaznowska: Są pilniejsze potrzeby niż druga jezdnia Światowida

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-27 13:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kaznowska: Są pilniejsze potrzeby niż druga jezdnia Światowida
fot. Martyn Janduła
Miasto aktualizuje teraz dokumentację projektową dla rozbudowy ulicy Światowida z linią tramwajową. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy nie tylko nie muszą się obawiać poszerzenia ulicy, ale w ogóle budowy drugiej jezdni. – Uważam, że są pilniejsze potrzeby. W tej chwili Światowida bardzo dobrze sobie radzi przy obecnym układzie, szczególnie, że tramwaj obsłuży bardzo wielu mieszkańców – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

W niedzielę 26 lutego został otwarty kolejny odcinek torowiska tramwajowego wzdłuż Światowida – na Nowodwory. Układ drogowy został przebudowany w niezbędnym zakresie. Początkowo jednak mieszkańcom Tarchomina groził inny scenariusz – pierwotne projekty zakładały budowę drugiej jezdni ulicy Światowida, przez co ciąg ten otrzymałby przekrój po trzy pasy w każdą ze stron.

Po protestach mieszkańców, którzy sprzeciwiali się realizacji „autostrady”, założenia zostały okrojone. Światowida miała otrzymać przekrój dwujezdniowy o dwóch pasach ruchu, ze skrajnym pasem do parkowania. Ponadto, dla uspokojenia ruchu założono zwężenie pasów ruchu do 3-3,25 m szerokości. Odzyskana przestrzeń miała zostać przeznaczona pod ścieżkę rowerową o szerokości co najmniej 3 m i chodnik o szerokości co najmniej 2 m.

Na razie linie tramwajowa jest budowana bez drugiej jezdni, a ruch kołowy odbywa się w obu kierunkach po istniejącej jezdni zachodniej. Wszystko wskazuje na to, że układ ten pozostanie niezmieniony. – Nie jestem fanką poszerzenia ulicy, przynajmniej w tej chwili Uważam, że są pilniejsze potrzeby niż druga jezdnia. Jeżdżę tą ulicą bardzo często – w tej chwili Światowida bardzo dobrze sobie radzi przy obecnym układzie, szczególnie, że tramwaj obsłuży bardzo wielu mieszkańców – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Taki stan utrzyma się przy okazji realizacji kolejnego odcinka linii tramwajowej do Modlińskiej. – Ulica Światowida zostanie jednojezdniowo przedłużona do Modlińskiej, natomiast sam wlot do Modlińskiej planujemy dwujezdniowy – mówi Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. Instytucja ta będzie dopiero zlecać wykonanie projektu tego skrzyżowania.

Wzdłuż Światowida pozostanie jednak rezerwa pod drugą jezdnię. – Dobrze, że mamy ten zapas. Zabudowa idzie aż do ulicy Aluzyjnej, zbliża się do Wisły. Niewątpliwie ta część Warszawy będzie się rozwijać i może się okazać, że poszerzenie Światowida będzie potrzebne. W tej chwili jednak ważniejsze są potrzeby, jak chociażby kolejny odcinek naszej dwójki, którą teraz jedziemy, pętla przesiadkowa przy Modlińskiej czy chociażby tramwaj na Modlińskiej – wskazuje Kaznowska.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Polski pieszy – cukrzyk leczony przez zagłodzenie

Felietony i komentarze

Polski pieszy – cukrzyk leczony przez zagłodzenie

Dominik Wójcik 27 lutego 2017

Energa inwestuje w ładowanie samochodów elektrycznych

Mobilność

Energa inwestuje w ładowanie samochodów elektrycznych

jd/inf. pras. 27 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5