Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Kaznowska: Chmielna absolutnie do przebudowy. Ale najpierw kamienice

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-11-15 16:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kaznowska: Chmielna absolutnie do przebudowy. Ale najpierw kamienice
fot. Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Miasto rozstrzygnęło niedawno konkurs na zagospodarowanie pl. Pięciu Rogów, przecinającego uczęszczany deptak na ulicy Chmielnej. Sam deptak już coraz mocniej odstaje stanem i standardem od innych wyremontowanych przestrzeni publicznych w mieście. – Ulica powinna bezwzględnie przejść przebudowę – uważa Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. Najpierw jednak, jej zdaniem, remontu powinny doczekać się kamienice.

Władze Warszawy od dawna zapowiadają pakiet zmian, który ma uatrakcyjnić przestrzeń publiczną w centrum miasta. Przy okazji budowy II linii metra ostatnio zrealizowano szereg projektów – ul. Świętokrzyską i plac Powstańców Warszawy – choć z różnym efektem. Teraz, po głosach krytyki mieszkańców, mają zostać dosadzone drzewa.

Kolejnym miejscem, który ma spore szanse doczekać się przebudowy, jest tzw. plac Pięciu Rogów u zbiegu Chmielnej, Brackiej, Kruczej, Zgody i Szpitalnej, który – choć przecina uczęszczany deptak – jest podporządkowany przede wszystkim samochodom. Niedawno jednak rozstrzygnięto konkurs na koncepcje zagospodarowania tego miejsca. Plac, który zdaniem Michała Olszewskiego, wiceprezydenta Warszawy, jest naszym Times Square, ma szansę zostać przebudowany w 2018 r.

W obliczu zrealizowanych i planowanych inwestycji coraz bardziej swoim stanem zaczyna odstawać ulica Chmielna, ciesząca się do niedawna mianem najdroższej ulice w Polsce. Ok. 600-metrowy deptak na jej wschodnim odcinku – między pasażem Wiecha a Nowym Światem – utworzono w 1990 r. Ulica, wyłożona kostką Bauma, z powykrzywianymi latarniami, staje się coraz mniej atrakcyjna. – Ulica Chcmielna powinna bezwzględnie przejść przebudowę. Przede wszystkim powinniśmy wyprowadzić z Chmielnej kostkę betonową – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Jak dodaje Kaznowska, ewentualny remont leży w gestii Zarządu Terenów Publicznych. – Przed otwarciem ofert zamieniłam zdanie z przedstawicielami ZTP na ten temat – mówi wiceprezydent, która wcześniej kierowała tą instytucją. – Już jako dyrektor ZTP przymierzałam się do remontu tej ulicy, ale uznałam, że poczekam aż wspólnoty mieszkaniowe zrobią remonty elewacji – to samo zresztą zadziało się tez na Starym Mieście, gdzie udało mi się przynajmniej wciągnąć wspólnoty do procesu izolacji fundamentów. Proces trwał kilka lat, ale Stare Miasto jest w całości wyremontowane – mówi Renata Kaznowska. Jak dodaje, niektóre kamienice na Chmielnej w tej chwili wymagają sporych remontów i przebudów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Plac Defilad, Dworzec Śródmieście, okolice PKiN zabytkiem?

Przestrzeń

Plac Defilad, Dworzec Śródmieście, okolice PKiN zabytkiem?

Witold Urbanowicz 06 września 2016

Budowa nowego placu Defilad ruszy w 2017 r. Są trzy warianty

Przestrzeń

Budowa nowego placu Defilad ruszy w 2017 r. Są trzy warianty

Witold Urbanowicz 12 maja 2016

Warszawa: Mniej aut na pl. Pięciu Rogów? Ruszają konsultacje

Przestrzeń

Warszawa: Mniej aut na pl. Pięciu Rogów? Ruszają konsultacje

Witold Urbanowicz 09 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5