Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kazimierz Dolny planuje kładkę przez Wisłę

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-09-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Kazimierz Dolny planuje kładkę przez Wisłę
fot. Elapros, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Ruszył przetarg Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, którego celem jest opracowanie przeprawy pieszo-rowerowej przez Wisłę. Kładka miałaby stanowić element turystycznego szlaku przez Lubelszczyznę.

Przyszły wykonawca będzie miał za zadanie opracować koncepcję programowo-przestrzenną dla budowy kładki pieszo-rowerowej na Wiśle pomiędzy Kazimierzem Dolnym i Janowcem. Konieczne będzie sporządzenie materiałów i pozyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Firma opracuje również program funkcjonalno-użytkowy dla zaprojektowania i budowy kładki wraz z dojazdami.

Wymagania zamawiającego co do opracowania koncepcji są dość luźne. Obiekt ma być jednojezdniowy o nośności 100 kN/oś. Wyodrębnione mają być pasy ruchu dla pieszych i rowerzystów. Chodnik ma mieć 2 metry szerokości, a dwukierunkowa ścieżka – 3 metry.

Kładka pieszo-rowerowa ma stanowić fragment wojewódzkiego nadwiślańskiego szlaku turystycznego. – Chcemy rozwijać w regionie turystykę rowerową – mówił ostatnio w Radiu Lublin Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego. – Będziemy walczyć o środki na projekt „Blue valley”, nadwiślański szlak rowerowy, który w regionie lubelskim ciągnie się od Annopola, Zawichostu aż do Dęblina. Na sejmiku województwa lubelskiego radni zdecydowali o przeznaczeniu ponad 2 mln zł na przygotowanie koncepcji i dokumentacji kładki pieszo-rowerowej pomiędzy Kazimierzem a Janowcem. Ona pięknie połączyłaby nam się z wiślanym szlakiem – dodaje Mulawa.

Składanie ofert odbywa się do 27 września. Wybór projektanta odbędzie się po analizie ceny (60 proc.) oraz doświadczenia projektanta branży mostowej (40 proc.). Firma będzie miała 22 miesiące na opracowanie dokumentacji.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5