Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Kazimierz Dolny ma wzbogacić się o kładkę przez Wisłę

Dalej Wstecz
Data publikacji:
31-12-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Kazimierz Dolny ma wzbogacić się o kładkę przez Wisłę
fot. Elapros, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Ruszyło opracowywanie koncepcji dla przeprawy pieszo-rowerowej przez Wisłę w Kazimierzu Dolnym. Kładka miałaby stanowić element turystycznego szlaku przez Lubelszczyznę.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie podpisał umowę na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej dla budowy kładki pieszo-rowerowej na Wiśle pomiędzy Kazimierzem Dolnym i Janowcem. Zamówienie trafiło do Pracowni Projektowej MiD z Gdańska. Wartość umowy to 874,5 tys. zł.

Firma sporządzi materiały i pozyska niezbędne decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach. Firma opracuje również program funkcjonalno-użytkowy dla zaprojektowania i budowy kładki wraz z dojazdami.

Wymagania zamawiającego co do opracowania koncepcji są dość luźne. Obiekt ma być jednojezdniowy o nośności 100 kN/oś. Wyodrębnione mają być pasy ruchu dla pieszych i rowerzystów. Chodnik ma mieć 2 metry szerokości, a dwukierunkowa ścieżka – 3 metry.

Kładka pieszo-rowerowa ma stanowić fragment wojewódzkiego nadwiślańskiego szlaku turystycznego. – Chcemy rozwijać w regionie turystykę rowerową – mówił w Radiu Lublin Michał Mulawa, wicemarszałek województwa lubelskiego. – Będziemy walczyć o środki na projekt „Blue valley”, nadwiślański szlak rowerowy, który w regionie lubelskim ciągnie się od Annopola, Zawichostu aż do Dęblina. Na sejmiku województwa lubelskiego radni zdecydowali o przeznaczeniu ponad 2 mln zł na przygotowanie koncepcji i dokumentacji kładki pieszo-rowerowej pomiędzy Kazimierzem a Janowcem. Ona pięknie połączyłaby nam się z wiślanym szlakiem – dodaje Mulawa.

Firma będzie miała 22 miesiące na opracowanie dokumentacji.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5