Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Katowice zamawiają 40 autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-01-02 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Katowice zamawiają 40 autobusów
fot. Kevin.B, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
PKM w Katowicach rozpisało przetarg na dostawę 40 nowych autobusów, w tym pięciu przegubowych. Wszystkie wozy mają zostać dostarczone w ciągu 420 dni od podpisania umowy. To kolejna faza odmładzania taboru – od Nowego Roku pasażerów nie wożą już wysokopodłogowe Ikarusy.

Przedmiotem przetargu, rozpisanego przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach jest dostawa 40 nowych autobusów. Zamówienie obejmuje pięć pojazdów przegubowych i 35 jednoczłonowych. Oferowane autobusy muszą być jednej marki i w danym typie (autobus przegubowy i jednoczłonowy) identyczne pod względem konstrukcyjnym, kompletacji i wyposażenia z unifikacją układu napędowego. Szczegółowa specyfikacja zamówienia nie jest jeszcze dostępna.

Termin składania ofert mija 9 lutego 2017 r. W postępowaniu mogą brać udział podmioty, które w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyły co najmniej trzy autobusy przegubowe i pięć jednoczłonowych, które odpowiadałyby warunkom przetargu. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz ocena właściwości techniczno-eksploatacyjnych (40%).

W ciągu 150 dni od podpisania umowy mają zostać dostarczone pięć pojazdów przegubowych oraz pięć jednoczłonowych. Następnie w ciągu 300 dni od zawarcia kontraktu przewidziano dostawy 15 jednoczłownowych pojazdów, a w ciągu 420 dni – pozostałych 15 wozów.

Pod koniec zeszłego roku zakończyły się dostawy 15 przegubowych i 15 jednoczłonowych Solarisów Urbino. To pozwoliło na wycofanie wysokopodłogowych Ikarusów. W ciągu najbliższych dwóch lat, oprócz 40 zamawianych teraz pojazdów, PKM chce kupić 10 elektryków.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKM Katowice rezygnuje z ikarusów, bo ma nowe solarisy

Prawo & Finanse

PKM Katowice rezygnuje z ikarusów, bo ma nowe solarisy

Jakub Dybalski 21 grudnia 2016

Solaris chce sprzedać 30 autobusów do Katowic

Komunikacja

Solaris chce sprzedać 30 autobusów do Katowic

Michał Szymajda 01 czerwca 2016

PKM Katowice kupuje 30 autobusów

Komunikacja

PKM Katowice kupuje 30 autobusów

Jakub Dybalski 02 maja 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5