Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Katowice: Tramwaje Śląskie wyremontują torowisko wzdłuż Chorzowskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-01-18 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Katowice: Tramwaje Śląskie wyremontują torowisko wzdłuż Chorzowskiej
fot. Google Maps
Tramwaje Śląskie rozpisały przetarg na przebudowę ok. 400-metrowego odcinka wzdłuż ul. Chorzowskiej. Prace potrwają cztery miesiące.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Chorzowskiej na odcinku od ul. Złotej do przystanku Dąb Kościół za ul. Dębową. Na całej długości jest ono wydzielone i dwutorowe. To około 400 m torowiska (czyli ok. 800 metrów toru pojedynczego).

Istniejące torowisko zostanie rozebrane wraz z podbudową. Nowe torowisko będzie wykonane w metodzie podsypkowej – na strunobetonowych podkładach. Konstrukcja torowiska na przejeździe przez ul. Dębową została zaprojektowana w technologii bezpodsypkowej w formie prefabrykowanej płyty żelbetowej, natomiast przejścia w rejonie przystanku tramwajowego w formie płyty nakładkowej EPT.

Termin składania ofert mija 18 lutego. O wyborze decydują cena (90%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (10%).

Na realizację robót przeznaczono cztery miesiące. Inwestycja będzie realizowana przy maksymalnym utrzymaniu ruchu tramwajowego. Na czas robót założono zabudowę rozjazdów tymczasowych i sygnalizacji międzymijankowej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5