Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Katowice: Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu torów na Załężu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-05-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Katowice: Tramwaje Śląskie wybrały wykonawcę remontu torów na Załężu
fot. Google Maps
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na przebudowę odcinka torów na Załężu. Chodzi o torowisko wybudowane w 1994 r. między Wiśniową a Bracką. Prace mają być prowadzone przy maksymalnym utrzymaniu ruchu tramwajów.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa torowiska tramwajowego w Katowicach wzdłuż trasy im. Nikodema i Józefa Renców na odcinku od przystanku „Załęże Wiśniowa” do ul. Brackiej. W sumie prace obejmą odcinek o długości ok. 760 m (czyli ok. 1520 mtp).

Torowisko zostanie wykonane w istniejącym śladzie – w technologii podsypkowej, na strunobetonowych podkładach. Prace obejmą przebudowę przejazdów z zastosowaniem płyt nakładkowych. Wykonany zostanie drenaż, wyremontowane zostaną przystanki i odwodnienie. Przewidziano modernizację sieci trakcyjnej – z remontem słupów oraz wymianą sieci.

Oferty poznaliśmy po połowie kwietnia. Wystartowały cztery podmioty z ofertami od 11,420 mln zł do 14,743 mln zł, z czego w budżecie określonym na 13,861 mln zł zmieściły się trzy podmiot. Tramwaje Śląskie właśnie rozstrzygnęły postępowanie – wygrała firma KZN Rail z najtańszą propozycją.

Na realizację prac przeznaczono sześć miesięcy. inwestycja będzie realizowana przy maksymalnym utrzymaniu ruchu tramwajowego – po jednym torze. Wyłączenie ruchu będzie traktowane jako okoliczność wyjątkowa. Inwestycja jest częścią projektu unijnego.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5