Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Katowice. Solaris podpisał umowę na 25 autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2019-01-23 13:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Katowice. Solaris podpisał umowę na 25 autobusów
Fot. Solaris
Przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali z Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej (PKM) w Katowicach umowę na dostawę 25 niskopodłogowych autobusów miejskich. Podpoznański producent ma 330 dni na realizację zamówienia, co oznacza, że pierwsze autobusy dotrą na Śląsk w grudniu 2019 roku. Całkowita wartość podpisanego porozumienia wynosi 22,85 mln zł netto.

Zamówione przez PKM Katowice autobusy to dwunastometrowe Solarisy Urbino 12 napędzane ekologicznym, spełniającym rygorystyczne normy czystości spalin silnikiem o mocy 220 kW. Będą dodatkowo wyposażone w tzw. system zimnego startu, ułatwiający zapłon przy temperaturach sięgających -32 stopni Celsjusza.

Na pokładzie znajdzie się m.in. klimatyzacja, system monitoringu wizyjnego z zewnętrznymi oraz wewnętrznymi kamerami i rejestratorem, a także rozbudowany system informacji pasażerskiej dostosowanej do potrzeb osób niedowidzących, np. poprzez zastosowane przyciski w języku Braille’a. Autobusy wyposażono w energooszczędne oświetlenie w technologii LED, w tym także charakterystyczne dla tego przewoźnika dodatkowe, zewnętrze oświetlenie nad drugimi i trzecimi drzwiami. Nie zabraknie gniazd USB, dzięki którym pasażerowie naładują swoje urządzenia mobilne, oraz darmowego Internetu w technologii Wi-Fi.

Na życzenie klienta, producent z Bolechowa zamontuje w dostarczonych pojazdach kabinę kierowcy typu zamkniętego. Jest to rozwiązanie mające na celu zapewnienie optymalnego poziomu komfortu i bezpieczeństwa pracy kierujących pojazdem. Kolejnym zastosowanym rozwiązaniem, wydatnie podnoszącym poziom bezpieczeństwa wszystkich znajdujących się na pokładzie pasażerów jest system gaszenia pożaru. Jest on wyposażony w dodatkowy czujnik w komorze silnika z sygnalizacją ostrzegawczą na pulpicie kierowcy oraz sygnalizacją dźwiękową w przestrzeni pasażerskiej.

Solaris współpracuje z katowickim PKM od 2002 r. W tym czasie producent z Bolechowa dostarczył do Katowic blisko 140 pojazdów. Oprócz autobusów wykorzystujących tradycyjne źródło napędu, wśród obecnych w Katowicach Solarisów możemy znaleźć także dwa innowacyjne mobilne ambulanse do poboru krwi wykorzystywane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Są napędzane i zasilane wyłącznie energią elektryczną. Niedawno rozpoczęła się także realizacja dostawy dla PKM pięciu bezemisyjnych przegubowych Solarisów Urbino 18 electric, w ramach kontraktu rozstrzygniętego w grudniu 2017 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKM Katowice najpewniej z kolejnymi Solarisami

Komunikacja

PKM Katowice najpewniej z kolejnymi Solarisami

Witold Urbanowicz 06 listopada 2018

PKM Katowice kupują 25 autobusów o długości 12 metrów

Komunikacja

PKM Katowice kupują 25 autobusów o długości 12 metrów

Witold Urbanowicz 26 września 2018

Ursus pokonał Solarisa w przetargu na elektryki dla Katowic

Komunikacja

Ursus pokonał Solarisa w przetargu na elektryki dla Katowic

Witold Urbanowicz 10 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5