Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Katowice: PKP SA wymienią wiecznie niedziałające schody na dworcu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-08-07 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Katowice: PKP SA wymienią wiecznie niedziałające schody na dworcu
fot. MS
PKP SA rozpisały przetarg na wymianę schodów ruchomych łączących hol dworca kolejowego w Katowicach z poziomem -1, na którym się mieści dworzec autobusowy. – Decyzję o wymianie schodów na nowe podjęto ze względu na powtarzające się awarie urządzeń. Dotychczasowe urządzenia były schodami typu „lekkiego”, które nie były dostosowane do dużego, całodobowego natężenia ruchu – informuje Aleksandra Grzelak z biura prasowego PKP SA.

Pasażerowie często skarżyli się na niedziałające schody ruchome na nowym dworcu kolejowym w Katowicach. Jest szansa, że sytuacja ta wreszcie się zmieni. PKP SA rozpisały przetarg na demontaż istniejących schodów łączących hol dworca PKP na poziomie 0 z dworcem autobusowym na poziomie -1, wykonanie projektu nowych schodów, ich dostawę i montaż.

– Decyzję o wymianie schodów na nowe podjęto ze względu na powtarzające się awarie urządzeń. Część usterek wymagała sprowadzania części zamiennych zza granicy, co dodatkowo wydłużało czas naprawy – informuje Aleksandra Grzelak z biura prasowego PKP SA.

Kolej stwierdziła, że dalsza naprawa istniejących urządzeń rozmija się z celem. – Przeprowadzone analizy wykazały, że wymiana schodów na nowe będzie lepszym rozwiązaniem niż naprawa. Dotychczasowe urządzenia były schodami typu „lekkiego”, które nie były dostosowane do dużego, całodobowego natężenia ruchu. Nowe urządzenia mają być odpowiednio dostosowane i wyposażone w fotokomórkę.

Termin składania ofert mija 8 sierpnia. O wyborze zadecydują cena (60%), termin realizacji (40%). Zgodnie z warunkami przetargu demontaż istniejących urządzeń oraz montaż nowych powinien zająć 8-12 tygodni. Wykonawca będzie musiał świadczyć usługę serwisu przez 60 miesięcy od odbioru końcowego schodów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź Fabryczna: Windy działają, ale kasy autobusowe nie

Komunikacja

Łódź Fabryczna: Windy działają, ale kasy autobusowe nie

Kasper Fiszer 19 grudnia 2017

Metro: Schody na nowej linii długo nieruchome. Jedne od sierpnia

Przestrzeń

Metro: Schody na nowej linii długo nieruchome. Jedne od sierpnia

Witold Urbanowicz 11 stycznia 2017

Udało się: Poznań Główny będzie miał schody ruchome na dół

Przestrzeń

Udało się: Poznań Główny będzie miał schody ruchome na dół

Witold Urbanowicz 29 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5