Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Katowice: Jest umowa na przebudowę torów w Szopienicach

Dalej Wstecz
Data publikacji:
26-01-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Katowice: Jest umowa na przebudowę torów w Szopienicach
fot. KZN Rail
Tramwaje Śląskie podpisały umowę ze spółką KZN Rail na przebudowę odcinka torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Obrońców Westerplatte w katowickiej dzielnicy Szopienice. Inwestycją zostanie objęty ok. 600-metrowy odcinek torowiska na trasie w kierunku Mysłowic i Sosnowca.

Przedmiotem prac jest przebudowa torowiska tramwajowego w ul. Obrońców Westerplatte w Katowicach na odcinku od ul. Korczaka do ul. Wańkowicza. W sumie to ok. 600 metrów torowiska (tj. ok.1185 mtp). Torowisko jest wydzielone z jezdni.

Prace obejmą remont mostu nad Rawą, przebudowę sygnalizacji z uwzględnieniem priorytetu dla tramwajów, wykonanie przystanku wiedeńskiego na Szopienicach Poczcie, przebudowę chodników, zabudowę systemu smarowania szyn, przebudowę i budowę systemu odwodnienia. „Na większości zakresu wybudujemy torowisko podsypkowe na podkładach strunobetonowych z zastosowaniem wkładek wibroizolacyjnych, natomiast na skrzyżowaniach drogowo-torowych i obiekcie inżynieryjnym zastosujemy technologię bezpodsypkową odpowiednio wykonując zabudowę szyny w otulinie tzw. „ERS” oraz zabudowę w technologii podlewu ciągłego” – informuje firma KZN Rail.

Wczoraj (25 stycznia) Tramwaje Śląskie podpisały umowę z wykonawcą, firmą KZN Rail. Jej oferta opiewa na kwotę 9,951 mln zł brutto. Na realizację prac przeznaczono siedem miesięcy. inwestycja będzie realizowana przy maksymalnym utrzymaniu ruchu tramwajowego. Wyłączenie ruchu będzie traktowane jako okoliczność wyjątkowa.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5