Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Katowice: Elektryczne przegubowce od Solarisa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-12-12 14:41
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Katowice: Elektryczne przegubowce od Solarisa
fot. Maciej G
PKM Katowice częściowo rozstrzygnęło przetarg na dostawy dziesięciu autobusów elektrycznych, z podzieleniem na dwie części, obejmujące oddzielnie pojazdy 12-metrowe i przegubowe. Długie pojazdy ma dostarczyć Solaris.

Przedmiotem zamówienia jest dziesięć fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów napędzanych elektrycznie. Zamówienie podzielone jest na dwie części, obejmujące pojazdy 12-metrowe, jak i przegubowe. Rozstrzygnięto tylko pierwszą część, zakładającą dostawy pojazdów przegubowych o długości 17,5–18,75 m, które musza pomieścić minimum 130 pasażerów, z tego 25 proc. (czyli co najmniej 33) z nich musi mieć możliwość podróżowania na miejscach siedzących. Autobusy muszą mieć czworo drzwi w układzie 2–2–2–2, a także jedno miejsce na wózek dziecięcy i dwa na wózek inwalidzki. Silniki elektryczne w autobusie w sumie muszą mieć moc 240 kW.

Na zwycięzcę wskazano Solarisa, który złożył ofertę jako jedyny producent. Jednocześnie zamawiający zdecydował się zwiększyć środki przeznaczone na realizację zamówienia, gdyż oferta opiewająca na kwotę 16,3 mln zł brutto o 2,5 mln zł przekraczała zaplanowany budżet. Producent zaoferował zrealizowanie zamówienia w ciągu 310 dni od podpisania umowy.

Nierozstrzygnięty pozostaje przetarg w części dotyczącej solówek. O zamówienie ubiega się dwóch producentów. Budżet zamawiający określił na kwotę 11,993 mln zł brutto. W tej kwocie mieści się jedynie oferta konsorcjum Ursus Bus SA i Ursus SA, które jest gotowe zrealizować zamówienie za 10,336 mln zł brutto. Drożej wypada Solaris, który wycenił zamówienie na 14,120 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Elektryczne starcie Solarisa i Ursusa w Katowicach

Komunikacja

Elektryczne starcie Solarisa i Ursusa w Katowicach

Witold Urbanowicz 27 października 2017

Katowice. Przetarg na autobusy elektryczne, w tym przegubowe

Komunikacja

Katowice. Przetarg na autobusy elektryczne, w tym przegubowe

Jakub Dybalski 11 września 2017

Katowice. MAN pokonał Solarisa. Na silnik nie ma rady

Prawo & Finanse

Katowice. MAN pokonał Solarisa. Na silnik nie ma rady

Jakub Dybalski 15 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5