Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Katastrofa autobusu na autostradzie A4 pod Jarosławiem. Nie żyje kilka osób

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
06-03-2021
Ostatnia modyfikacja:
07-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny

Podziel się ze znajomymi:

Autobus ukraińskiego przewoźnika wpadł do rowu przy autostradzie A4, w pobliżu Miejsca Obsługi Podróżnych Kaszyce, w pobliżu Jarosławia na Podkarpaciu. Początkowo podawano, że nie żyje sześć osób, ale ostateczny bilans to pięć osób. Wielu pasażerów jest w stanie ciężkim.

Do katastrofy rejsowego autobusu kursującego pomiędzy Polską a Ukrainą doszło przed północą. Pojazd wpadł do rowu znajdującego się przy autostradzie A4, przy którym jest zjazd z autostrady. Siła spadku i uderzenia była bardzo duża.

Pierwsi ratownicy byli na miejscu katastrofy już 9 minut po zdarzeniu. Szybko stwierdzili zgon 3 osób, dwie kolejne osoby zmarły w trakcie próby ich ratowania. Po kilku godzinach w szpitalu w Przemyślu zmarła jeszcze młoda kobieta – pasażerka autobusu. 8 osób jest w stanie ciężkim, w tym kierowca autobusu. – 41 osób znajduje się w szpitalach w Jarosławiu, Przemyślu i Przeworsku – powiedziała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Do wypadku zadysponowano aż 19 zespołów ratowniczych i dwa śmigłowce z Krakowa. O zdarzeniu poinformowano służby konsularne Ukrainy.

W wypadku brał udział autobus Van Hool TD927 Astromega. To bardzo popularny autokar, który w 2012 został zakupiony przez Polskiego Busa, a po decyzji właściciela przewoźnika (Souter Poland) o zakończeniu biznesu w Polsce, sprzedany wraz z dziesiątkami podobnych do różnych operatorów. Nieźle utrzymane pojazdy stały się popularne wśród przewoźników ukraińskich. Taki właśnie brał udział w katastrofie.

Wewnątrz autobusy przebywało 57 osób, z czego wszyscy to obywatele Ukrainy. Tymczasem pojazd posiadał 89 miejsc dla pasażerów. W autobusach rejsowych w Polsce, ze względu na obostrzenia pandemiczne, może przebywać tylu pasażerów, ile wynosi 50% miejsc siedzących.

Większość pasażerów na pokładzie, podczas katastrofy, nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Fabrycznie autobus był w nie wyposażony.

AKTUALIZACJA
Ostatecznie, wg podawanych przez służby informacji, zginęło w wypadku pięć osób.


Fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5