Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Katar. Ruszyła „złota" linia metra w Dausze

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2019-11-22 13:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Katar. Ruszyła „złota" linia metra w Dausze
fot. Qatar Rail
W czwartek w stolicy Kataru Dausze uruchomiono drugą linię metra. Złota linia składa się z 11 stacji, w tym jednej, na której można się przesiąść na działającą od maja linię czerwoną. W tym roku ma zostać uruchomiona jeszcze trzecia linia – zielona.

Złota linia przechodzi przez 11 stacji (9 podziemnych) w układzie wschód – zachód i ma zaledwie 14 km długości. Najważniejszą jest położona centralnie Mshelreb, w której mają się przecinać wszystkie trzy linie metra. Od czwartku po nowej linii pociągi kursują co pięć minut w godzinach 6–23. Z wyjątkiem piątków, gdy ma kursować między 14 a 23.

Metro w Katarze to jedna z inwestycji transportowych przygotowywana na piłkarskie mistrzostwa świata, które odbędą się w 2022 r. Ma się składać z trzech linii. Najdłuższa jest pierwsza – czerwona – która prowadzi z północy na południe, z odnogą na lotnisko. Od maja działa jej większa część, bez odcinka północnego i bez odnogi na lotnisko, które też mają być otwarte do końca roku.Docelowo, czyli do 2025 lub 2026 r. ma powstać jeszcze jedna, niebieska linia. Jej przebieg ma zostać ogłoszony w przyszłym roku.

Pasażerowie katarskiego metra są przewożeni japońskimi pociągami wyprodukowanymi przez konsorcjum Mitsubishi i Kinky Sharyo, to w sumie 75 trójczłonowych, autonomicznych pociągów.

Bilet na przejazd (również przesiadkowy) kosztuje 2 riale katarskie (czyli mniej więcej równowartość 2 zł). Dotyczy to wagonów standardowych i rodzinnych. Przyjemność podróży klasą gold (jeden z wagonów w pociągu ma wyższy standard) to wydatek 10 riali katarskich.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Saint-Etienne. Otwarto nowy fragment sieci tramwajowej

Komunikacja

Saint-Etienne. Otwarto nowy fragment sieci tramwajowej

Jakub Dybalski 22 listopada 2019

Warszawa. Można już jechać wiaduktem na ul. Postępu

Komunikacja

Warszawa. Można już jechać wiaduktem na ul. Postępu

Magdalena Romanowska 22 listopada 2019

PORR z trzecim zleceniem na metro w Katarze

Komunikacja

PORR z trzecim zleceniem na metro w Katarze

Jakub Dybalski 16 listopada 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5