Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Kalisz rozpisał przetarg na 11 hybryd

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-10-17 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kalisz rozpisał przetarg na 11 hybryd
fot. Peżot, lic. CC BY-SA 4.0
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozpisał przetarg na zakup 11 fabrycznie nowych autobusów hybrydowych. To duży zakup dla miasta, po którym jeździ ok. 70 pojazdów.

Przedmiotem zamówienia jest 11 autobusów napędzanych silnikiem diesla i elektrycznym oraz systemem magazynowania energii w formie akumulatorów, superkondensatorów lub innej. Chodzi o pojazdy klasy MAXI, fabrycznie nowe, czyli wyprodukowane w 2018 r. w wersji nadwozia najnowszej, dostępnej u danego producenta.

Autobusy muszą pomieścić minimum 72 pasażerów, z czego 26 na miejscach siedzących i co najmniej 6 siedzeń musi być dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Powinny posiadać troje drzwi w układzie 2–2–2. Muszą być wyposażone w system monitoringu i informacji pasażerskiej, a także minimum cztery podwójne gniazda USB.

Oferenci muszą posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości co najmniej 11 mln zł. Jeśli chodzi o doświadczenie, to nie jest ono zbyt wygórowane jeśli porównamy je z przedmiotem zamówienia. Wykonawcy muszą się wykazać przynajmniej jedną dostawą zrealizowaną w ciągu ostatnich trzech lat, w której minimum trzy autobusy hybrydowe spalinowo–elektryczne trafiły na jeden z rynków UE lub krajów stowarzyszonych.

Najważniejszym kryterium, które zdecyduje o wyborze oferty będzie cena (60 proc.). Pozostałe punkty będzie można otrzymać za kryteria techniczno–eksploatacyjne (32 proc.), okres rękojmi i gwarancji (4 proc.), a także skrócenie terminu dostawy (4 proc.). Wśród kilkunastu kryteriów technicznych znalazły się m.in. rodzaj silników, sposób magazynowania energii, rodzaj klimatyzacji, podział szyby przedniej czy liczba siedzeń dostępnych z niskiej podłogi.

Autobusy powinny zostać dostarczone do Kalisza do 14 września przyszłego roku. Ale przy dostarczeniu ich wcześniej, oferent dostanie dodatkowe punkty. Najwięcej, jeśli pojazdy zostaną dostarczone do 20 lipca.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Panek: Rozwój carsharingu dopiero przed nami

Mobilność

Panek: Rozwój carsharingu dopiero przed nami

Roman Czubiński 17 października 2017

Kalisz podpisał umowy ze Scanią i MAN-em na nowe autobusy

Komunikacja

Kalisz podpisał umowy ze Scanią i MAN-em na nowe autobusy

inf. prasowa 07 czerwca 2017

Kalisz kupuje dziewięć autobusów, w tym pięć hybrydowych

Komunikacja

Kalisz kupuje dziewięć autobusów, w tym pięć hybrydowych

Jakub Dybalski 10 marca 2017

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5