Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kalisz. MAN i Scania podzielą się zamówieniami?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-04-27 09:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kalisz. MAN i Scania podzielą się zamówieniami?
fot. Peżot, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu otworzył oferty w dwóch przetargach – na dostawę pięciu autobusów hybrydowych oraz czterech pojazdów spalinowych. W postępowaniach wpłynęło po jednej ofercie – od firm MAN i Scania.

Przedmiotem jednego z przetargów jest dostawa pięciu fabrycznie nowych autobusów klasy maxi o napędzie hybrydowym. Jedyną ofertę w postępowaniu złożyła firma MAN, oferując 8,7699 mln zł. To nieco powyżej budżetu zamawiającego, określonego na cenę 8,61 mln zł. Pojazdy miałyby zostać dostarczone – zgodnie z deklaracją producenta – do 23 listopada 2017 r.

Pojemność autobusów jednoczłonowych określono na min. 75 osób, w tym co najmniej 28 siedzących, z czego min. 6 dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Wymagane są trzy pary drzwi w układzie 2-2-2. Pojazdy z tego zamówienia mają być wyposażone w silnik diesla o mocy min. 145 kW oraz napęd hybrydowy w postaci silników trakcyjnych o mocy ciągłej 110 kW (napęd elektryczny) i 30 kW (napęd elektryczno-spalinowy), z silnikami elektrycznymi umieszczonymi w piastach kół lub przed mostem napędowym.

Drugi przetarg dotyczy dostawy czterech pojazdów klasy maxi o napędzie silnikiem diesla. W tym postępowaniu jedyną ofertę złożyła firma Scania Polska. Jej wartość opiewa na kwotę 4,7478 mln zł i również nieznacznie przekracza oczekiwania zamawiającego, określone na kwotę 4,428 mln zł brutto. Producent jest gotów dostarczyć pojazdy do 27 października.

Pojemność autobusów jednoczłonowych określono na min. 85 osób, w tym co najmniej 28 siedzących, z czego min. 8 dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Wymagane są trzy pary drzwi w układzie 2-2-2. Pojazdy mają być wyposażone w silnik o mocy minimalnej 200 kW.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5