Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Kalisz kupuje dziewięć autobusów, w tym pięć hybrydowych

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-03-10 13:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kalisz kupuje dziewięć autobusów, w tym pięć hybrydowych
fot. Peżot, lic. CC BY-SA 4.0KLA
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu rozpisał dwa przetargi na autobusy. W pierwszym chce kupić pięć autobusów hybrydowych. W drugim – cztery zwykłe. Oba przetargi zostaną rozstrzygnięte 21 kwietnia.

Oba przetargi są współfinansowane z funduszy unijnych, ze środków przyznanych w ramach wielkopolskiego RPO na projekt związany z rozwojem transportu niskoemisyjnego w Kaliszu. Zakupy się przydadzą, bo na liniach autobusowych w tym mieście, obsługiwanych przez Kaliskie Linie Autobusowe, często można spotkać pojazdy, które wyprodukowano jeszcze w ubiegłym stuleciu.

Pierwszy przetarg dotyczy pięciu autobusów hybrydowych, jednoczłonowych i niskopodłogowych, które są fabrycznie nowe czyli wyprodukowane w 2017 r. Co ciekawe zamawiający zażyczył sobie, by były to autobusy o nadwoziu najnowszym, oferowanym przez producenta. Podobne wymagania dotyczą autobusów w drugim przetargu, jedyna różnica polega na rodzaju napędu.

Podobnie skonstruowano podział kryteriów oceny ofert w obu przetargach. Cena w obu przypadkach stanowi 60 proc. wagi oceny. 33 proc. punktów będzie można dostać za kryteria techniczno–eksploatacyjne, 4 proc. – za termin dostawy a pozostałe 3 proc. punktów za zasady rękojmi i gwarancję jakości.

W obu przetargach podobne są też wymagania dotyczące autobusów. Oferenci muszą wykazać się dostawami w ciągu ostatnich trzech lat minimum trzech autobusów oferowanej marki do odbiorców z Unii Europejskiej lub państw stowarzyszonych. Co ciekawe, w przypadku przetargu na hybrydy w ogłoszeniu o zamówieniu nie wspomniano, że muszą być to dostawy pojazdów z takim właśnie napędem. Poza tym w każdym z dwóch przetargów oferenci muszą wykazać się posiadaniem środków finansowych w wysokości minimum 3 mln zł.

Na oferty w obu przetargach czekają w Kaliszu do 21 kwietnia. Poza autobusami, od producentów, którzy dostarczą autobusy, wymagane jest przeszkolenie pracowników miejskich spółek, w tym po dwóch kierowców na autobus, oraz pięciu pracowników zaplecza technicznego w zakresie obsługi i napraw pojazdów i systemów w nich.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pobiedziska kupują trzy autobusy hybrydowe

Prawo & Finanse

Pobiedziska kupują trzy autobusy hybrydowe

Jakub Dybalski 09 marca 2017

Tomaszów Mazowiecki. Volvo i Solaris z ofertą na hybrydy

Komunikacja

Tomaszów Mazowiecki. Volvo i Solaris z ofertą na hybrydy

Jakub Dybalski 07 lutego 2017

Kielce unieważniły przetarg na 25 hybryd

Komunikacja

Kielce unieważniły przetarg na 25 hybryd

Jakub Dybalski 17 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5