Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Już widać przystanek Gdynia Karwiny [zdjęcia]

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2017-04-28 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Już widać przystanek Gdynia Karwiny [zdjęcia]
Już widać przystanek Gdynia Karwiny fot. PKM
Już widać przystanek Gdynia Karwiny [zdjęcia]
Już widać przystanek Gdynia Karwiny [zdjęcia]
Już widać przystanek Gdynia Karwiny [zdjęcia]
Pomorska Kolej Metropolitalna chwali się postępami prac przy budowie przystanku PKM Gdynia Karwiny. To jeden z dwóch przystanków, obok przystanku Gdynia Stadion, który ma być wybudowany do końca 2017 roku.

– Ułożona została już ścianka peronowa na całej długości jednego z peronów, gotowe są też fundamenty pod jedną z klatek schodowych i wiat, a obecnie przygotowywane jest zbrojenie kolejnych elementów tych konstrukcji – informuje biuro prasowe PKM.

Pod wiaduktami na ul. Wielkopolskiej widać wyrównany już teren pod przyszły chodnik prowadzący do planowanych od strony Wielkiego Kacka schodów zejściowych na przystanek. Częściowo gotowa jest też jedna z podpór przyszłej kładki łączącej oba perony przystanku. Prace przy drugiej podporze rozpoczęły się 20 kwietnia.

Niedawno inwestor pokazał, jak wyglądać będzie wiata nad nowym przystankiem. Projekt perforacji, charakterystycznych dla wszystkich przystanków PKM, na Karwinach nawiązywać będzie do kolejowej tradycji i historii linii 201. Dlatego na wiatach pojawią się grafiki przedstawiające historyczny parowóz Ol 49 oraz autobus szynowy Pesy, jakim mieszkańcy podróżują obecnie po linii.

Jednocześnie z przystankiem Gdynia Karwiny powstaje przystanek Gdynia Stadion. Wiadomo już, że obie inwestycje zaliczą opóźnienie. O ich powodach pisaliśmy tutaj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowe przystanki PKM w Gdyni później. Przez niezdecydowanie PKP PLK

Prawo & Finanse

Nowe przystanki PKM w Gdyni później. Przez niezdecydowanie PKP PLK

Witold Urbanowicz 22 marca 2017

Mieczysław Struk: Jeden bilet w Pomorskiem za kilka lat

Prawo & Finanse

Mieczysław Struk: Jeden bilet w Pomorskiem za kilka lat

Michał Szymajda 20 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5