Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Jest umowa na tramwaj z Łodzi do Konstantynowa

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-04-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Jest umowa na tramwaj z Łodzi do Konstantynowa
fot. MPK-Łódź
W ciągu kilkunastu miesięcy wyremontowana zostanie linia tramwajowa z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego. Umożliwi to powrót tramwajów na kolejną podmiejską linię tramwajową. Dziś (7 kwietnia) Łódź i Konstantynów Łódzki podpisali umowę z wykonawca.

Tramwaje nie jeżdżą do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska od 2019 r., kiedy wstrzymano ruch z powodu awaryjnego stanu infrastruktury. Wiadomo już, że tramwaje wrócą przynajmniej na odcinku do Konstantynowa.

– Dziś już nie mówimy o planach, ale zaczynamy ich realizację – zamykamy wszystkie procedury i podpisujemy umowę. Bezpieczny i nowoczesny transport to inwestycja w przyszłość i rozwój miast. Mieszkańcy potrzebują sprawnej komunikacji, chcą szybko dojechać do pracy, szkoły, teatru czy kina. Mam nadzieję, że w 2023 spotkamy się w tramwaju na trasie między Łodzią a Konstantynowem – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. – To największe przedsięwzięcie inwestycyjne Konstantynową w ostatnich latach. Nie byłoby możliwe, gdyby nie przychylność Łodzi. Cieszę się, że zwyciężyło podejście metropolitalne – mówi Robert Jakubowski, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Kemy i MPK-Łódź, które złożyło ofertę na kwotę ok. 81 mln zł (w tym 56,5 mln zł na odcinek łódzki i 24,4 mln zł na odcinek konstantynowski). – Na przełomie czerwca i lipca wejdziemy na prace rozbiórkowe. Nasze konsorcjum zawsze robi wszystko, aby zakończyć prace w terminie i tak będzie i tym razem. Ważnym elementem oprócz przebudowy torowiska będzie również wymiana podstacji, która zapewni sprawne funkcjonowanie tramwajów – mówi Zbigniew Papierski, prezes MPK-Łódź. Jak dodaje, konsorcjum ma już częściowo zakontraktowane materiały.

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja ok. 7 km trasy tramwajowej wzdłuż Konstantynowskiej w Łodzi i Łódzkiej oraz Jana Pawła II w Konstantynowie Łódzkim. Roboty obejmują odcinek od skrzyżowania z Krakowską w Łodzi do konstantynowskiego pl. Wolności. Zamówienie jest podzielone na dwie części – oddzielnie dla każdego miasta – i realizowane w formule projektuj i buduj. Zadaniem wykonawcy jest więc przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego, uzyskanie wszystkich pozwoleń i przystąpienie do prac. Więcej o zakresie pisaliśmy tutaj.

Na realizację zamówienia przeznaczono 16 miesięcy, z czego siedem miesięcy zająć ma opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz ze złożeniem wniosku o wydanie decyzji zezwalającej na budowę.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5