Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Jest umowa na przebudowę drogi z fragmentem linii tramwajowej do Lutomierska

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-03-30 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jest umowa na przebudowę drogi z fragmentem linii tramwajowej do Lutomierska
fot. GSV
Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z wykonawcą przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 710 w Konstantynowie Łódzkim. W ramach inwestycji przewidziano budowę ronda w Żabiczkach, co będzie wiązało się z koniecznością przebudowy ok. 115-metrowego odcinka torowiska, po którym od miesiąca nie jeżdżą już tramwaje.

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 710 na odcinku Konstantynów Łódzki – Lutomiersk. Inwestycją ma zostać objęty ponad 500-metrowy odcinek drogi w Żabiczkach. Prace mają charakter kompleksowy i obejmują całość infrastruktury. W ramach inwestycji na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ulicami Klonową i Bechcice pojawi się rondo z sygnalizacją świetlną. Co ciekawe, zakres inwestycji obejmuje także trasę tramwajową. Przewidziano przebudowę 115-metrowego odcinka torowiska, kolidującego z rozbudowywanym układem drogowym. Powstanie nowa konstrukcja torowiska, zostanie też zbudowany nowy peron tramwajowy.

Kilka dni temu, 25 marca, ZDW podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych i Mostowych z Sieradza. Wykonawca zaproponował realizację prac za 11,6 mln zł brutto. Prace miałyby zostać wykonane do końca września tego roku.

Tramwaje do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska nie jeżdżą od 3 marca. Na razie nie wiadomo, czy kiedykolwiek komunikacja szynowa tutaj wróci – nie udało się zabezpieczyć pełnej kwoty na konieczny remont całej trasy. W Konstantynowie może powtórzyć się wariant ozorkowski, gdzie również wyremontowano odcinek torowiska, pomimo mglistych szans na powrót tramwaju.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5