Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Jest umowa na nowy dworzec w Nidzicy (wizualizacje)

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-05-07 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jest umowa na nowy dworzec w Nidzicy (wizualizacje)
mat. PKP SA
Jest umowa na nowy dworzec w Nidzicy (wizualizacje)
Jest umowa na nowy dworzec w Nidzicy (wizualizacje)
Jest umowa na nowy dworzec w Nidzicy (wizualizacje)
PKP SA podpisały umowę z wykonawcą nowego dworca systemowego w Nidzicy przy linii 216 Działdowo – Olsztyn. Prace potrwają ok. roku. Wcześniej do Nidzicy powinny wrócić natomiast pociągi.

Przed majówką, 26 kwietnia, PKP SA podpisały umowę z firmą A-Projekt z Warszawy na budowę dworca w Nidzicy. Jej wartość to blisko 17 mln zł brutto.

Zakres prac przewiduje zburzenie istniejącego budynku dworca, oddanego do użytku w 1961 r. W jego miejscu powstać ma tzw. innowacyjny dworzec systemowy w oparciu o zunifikowany projekt PKP SA. Część dworcowa będzie zawierała poczekalnię, pomieszczenia kasy biletowej, toalety ogólnodostępne z pomieszczeniami gospodarczym i pomieszczeniem opiekuna z dzieckiem, pomieszczenia techniczne. Natomiast w części „miejskiej” przewidziano punkt biblioteczny w formie poczekalni dla pasażerów z możliwością korzystania z zasobów bibliotecznych.

Inwestycja zakłada też zagospodarowanie otoczenia. Przy dworcu przewidziano wiatę parkingową dla rowerów i motocykli. Zaplanowano też wymianę nawierzchni, rewitalizację zieleni, nowe miejsca parkingowe.

Wykonawcę dworca w Nidzicy udało się wyłonić  po kilku przetargach. Szybciej więc zakończą się prace torowe prowadzone przez PKP PLK. W tej chwili wstrzymany jest ruch pociągów między Olsztynkiem a Działdowem w ramach trwającej modernizacji linii 216 Działdowo – Olsztyn. – W Nidzicy widać już zarys konstrukcji nowego peronu. Wykonawca ustawił ścianki peronowe. Obiekt po przebudowie będzie miał 300 metrów i będzie dwukrawędziowy. Wyższa konstrukcja zapewni podróżnym wygodniejsze wsiadanie do pociągów. Peron będzie także przystosowany do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się – informuje Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK. Jak dodaje, będą też stojaki rowerowe.

Zarządca infrastruktury zapowiada, że pociągi wrócą na trasę przez Nidzicę od grudniowej zmiany rozkładu jazdy. – Na odcinku Olsztynek – Działdowo, gdzie trwają prace, wymieniane są tory m.in. przy użyciu maszyny PUN. Na odcinku pomiędzy Nidzicą a Działdowem jest już nowy tor oraz wszystkie słupy trakcyjne. Nowe elementy zapewnią jazdę na tym odcinku z wyższą prędkością – zapewnia Janduła. Koszt prac, realizowanych na tej linii w ramach Polski Wschodniej, to ok. 260 mln zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W Pomiechówku powstanie dworzec. Jest umowa z Torpolem

Przestrzeń

W Pomiechówku powstanie dworzec. Jest umowa z Torpolem

Witold Urbanowicz 17 kwietnia 2019

Dziewięć dworców systemowych w trzech województwach

Przestrzeń

Dziewięć dworców systemowych w trzech województwach

Witold Urbanowicz 08 kwietnia 2019

W Bielsku Podlaskim stanie nowy dworzec. Jest umowa

Przestrzeń

W Bielsku Podlaskim stanie nowy dworzec. Jest umowa

Witold Urbanowicz 03 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5