Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Jest umowa na 12 dworców w Dolinie Popradu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-03-23 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jest umowa na 12 dworców w Dolinie Popradu
fot. Andrzej Błaszczak, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
PKP SA podpisały umowę z wykonawcą 12 inwestycji dworcowych w Dolinie Popradu. Zamówienie jest realizowane w formule projektuj i buduj. Lokalizacje objęte inwestycjami to Stary Sącz, Barcice, Rytro, Piwniczna-Zdrój, Piwniczna, Wierchomla Wielka, Żegiestów, Żegiestów Zdrój, Milik, Łomnica Zdrój, Młodów i Zubrzyk.

Osiem dworców – Stary Sącz (z 1966 r.), Barcice (z 1952 r., objęty ochroną konserwatorską), Rytro (z 1959 r., objęty ochroną konserwatorską), Piwniczna Zdrój (z 1928 r., objęty ochroną konserwatorską), Piwniczna (z 1928 r., objęty ochroną konserwatorską), Wierchomla Wielka (z 1958 r., objęty ochroną konserwatorską), Żegiestów (z 1908 r., objęty ochroną konserwatorską) i Żegiestów-Zdrój (objęty ochroną konserwatorską) – będzie podlegać przebudowie wraz z zagospodarowaniem terenu. Wszystkie te dworce są obecnie nieczynne.

W Starym Sączu założono pomniejszenie poczekalni. Zmieni się też wygląd budynku – otrzyma on dach dwuspadowy. Na dworcu Piwniczna-Zdrój zostanie wydzielona poczekalnia wewnętrzna. W pozostałych lokalizacjach poczekalnie zostaną powiększone. Podróżni będą mogli korzystać z ogólnodostępnych poczekalni. Część pomieszczeń na dworcach zająć ma samorząd na potrzeby centrum obsługi mieszkańców. W zakresie zagospodarowania otoczenia przewidziano m.in. wiaty rowerowe, nową zieleń, miejsca postojowe.

Przewidziano nowe dworce Młodów, Zubrzyk, Łomnica-Zdrój i Milik, które mają zastąpić spalone bądź istniejące budynki, przeznaczone do wyburzenia. W Łomnicy-Zdroju, Młodowie i Zubrzyku powstaną stylizowane obiekty, a dodatkowo budynek w Łomnicy-Zdroju zostanie usytuowany w nowym miejscu, na działce mieszczącej się na południowym krańcu peronu. W Miliku ma stanąć nowoczesny, parterowy dworzec z dwuspadowym dachem, w nowej lokalizacji.

O zamówienie ubiegało się pięć podmiotów z ofertami na kwoty od 59,9 mln zł brutto do 80,4 mln zł brutto. Ostatecznie PKP SA 12 marca podpisały umowę z firmą SKB SA, która złożyła najtańszą ofertę. Dokumentacja projektowa ma zostać wykonana w ciągu 52 tygodni, natomiast prace budowlane mają zakończyć się w terminie 104 tygodni od podpisania umowy (czyli w ciągu ok. dwóch lat). Prace powinny zakończyć się więc w marcu 2022 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kto nie ma pociągu do Końskich

Felietony i komentarze

Kto nie ma pociągu do Końskich

Jakub Dybalski 06 marca 2020

Grodzisk Maz.: Na dworcu kolejowym stanął... książkomat

Przestrzeń

Grodzisk Maz.: Na dworcu kolejowym stanął... książkomat

Kasper Fiszer 09 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5