Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Jest już nowy wykonawca rozbudowy olsztyńskiego torowiska

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2020-12-04 15:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jest już nowy wykonawca rozbudowy olsztyńskiego torowiska
fot. MJ
Olsztyn ponownie przeanalizował i ocenił oferty w przetargu na rozbudowę sieci tramwajowej. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowym wykonawcą – jeżeli wykluczenie z przetargu firmy ZUE potwierdzi sąd – będzie konsorcjum firm Polimex oraz Trakcja.

Olsztyn, zgodnie z decyzją Krajowej Izby Odwoławczej, musiał wykluczyć z postępowania przetargowego ZUE. To właśnie ta firma pierwotnie wygrała przetarg. Jednak na wniosek drugiego w kolejności konkurenta – Polimex i Trakcji – KIO przenalizowała doświadczenie krakowskiej firmy. Izba przyznała rację odwołującym o braku doświadczenia ZUE i poskutkowało to unieważnieniem pierwszego wyboru Olsztyna. Komisja przetargowa musiała więc ponownie zbadać, czy kolejna firma, wstępnie uznana za najkorzystniejszą, spełnia warunki udziału w postępowaniu. Oferent musiał dostarczyć dokumenty potwierdzające, że nie podlega wykluczeniu i spełnia warunki udziału w postępowaniu.

W piątek (4.12.) prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podpisał dokument komisji przetargowej. Ostatecznie wybrano więc ofertę firm Polimex Infrastruktura i Trakcja. Firmy prace wyceniły na nieco ponad 403 mln zł. Oznacza to, że oferta jest droższa od ZUE o ok. 20 mln zł. Teraz pozostali oferenci będą mieli ok. 2 tygodnie na składanie odwołań od rozstrzygnięcia przetargu. Wszystko wskazuje na to, że również i ten proces może nie przebiec łatwo. Poza oferentem, który złożył najdroższą cenowo ofertę, reszta firm przedłużyła ważność złożonych dokumentów.

Całą sprawę utrudnia jednak złożona przez ZUE skarga do Sądu Okręgowego w Olsztynie od decyzji KIO. Co więcej, spółka zawnioskowała o wstrzymanie procedury podpisania przez miasto umowy do czasu rozpatrzenia skargi. Z informacji podanych przez Olsztyn wynika, że procedura przetargowa nie ruszy do przodu do czasu wyjaśnienia sprawy z ZUE. Jak przekazuje prezydent Piotr Grzymowicz, z jego informacji wynika, że orzeczenie sądu w sprawie zakwestionowania orzeczenia KIO zostanie wydane w tym tygodniu albo najpóźniej w przyszłym.

W kolejnym etapie rozbudowy sieci tramwajowej ten najmłodszy system miałby się powiększyć o tory prowadzące z osiedla Pieczewo ulicami Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Łącznie byłoby to ok. 6 km dwutorowej linii. Pozwoli to uruchomić dwie kolejne linie tramwajowe.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Olsztyn wzbogaciło się o siłacz do przeciągania tramwajów

Komunikacja

MPK Olsztyn wzbogaciło się o siłacz do przeciągania tramwajów

Przemysław Farsewicz 28 listopada 2020

Olsztyn. Rozbudowa tramwaju poczeka na wyrok sądu

Przestrzeń

Olsztyn. Rozbudowa tramwaju poczeka na wyrok sądu

Przemysław Farsewicz 30 listopada 2020

Drugi tramwaj Durmazlara już w Olsztynie

Przestrzeń

Drugi tramwaj Durmazlara już w Olsztynie

Przemysław Farsewicz 27 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5