Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Jelenia Góra znów próbuje kupić dwa autobusy hybrydowe

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-03-11 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jelenia Góra znów próbuje kupić dwa autobusy hybrydowe
fot. Raf24~commonswiki, lic. CC-BY-SA 4.0 Wikimedia commonsMAN w Jeleniej Górze
MZK w Jeleniej Górze ogłosił przetarg na dostawę dwóch używanych autobusów z napędem hybrydowym. To kontynuacja nieudanego przetargu rozpisanego na początku roku. Wtedy MZK szukało trzech autobusów, ale udało się kupić tylko jeden.

W ogłoszonym w styczniu przetargu MZK szukało trzech autobusów klasy MAXI. Jeden z nich miał mieć napęd dieselowski, a pozostałe dwa hybrydowy. W podzielonym na trzy części zamówieniu udało się znaleźć dostawcę tylko w tej pierwszej. Używany autobus z napędem diesela dostarczy MAN, który złożył jedyną ofertę i zmieścił się w wymaganej cenie – 400 tys. zł (cena stanowiła jedyne kryterium).

W drugim zadaniu oferty nie złożono, w trzecim jedyną złożyło Volvo, ale i w tym wypadku przetarg unieważniono z powodu zbyt wysokiej ceny. Dlatego teraz jeleniogórskie MZK ponawia zamówienie na dwa autobusy, których wcześniej nie udało się kupić.

Chodzi o pojazdy 12-metrowe, które pomieszczą do 70 pasażerów. W przypadku jednej z hybryd konieczne jest posiadanie trzech par drzwi i 30 miejsc siedzących. W drugim przypadku dopuszcza się dwoje drzwi, ale miejsc siedzących powinno być więcej (40). Oba pojazdy muszą spełniać normę emisji spalin Euro 5. MZK szuka pojazdów używanych, ale nie starszych niż wyprodukowane w 2010 r.

Jedynym kryterium w ocenie ofert jest cena. Co ciekawe zamawiający ustalił… dolną granicę branej pod uwagę ceny. W obu zadaniach MZK ustaliło, że oferty powinny się zmieścić w przedziale 450 – 500 tys. zł. MZK zapłaci dostawcy w formie umowy leasingowej. Podmiot leasingowy zostanie wskazany przez zamawiającego.

Doświadczenie jakim muszą się legitymować ewentualni dostawcy, to wykonanie w ciągu ostatnich trzech lat co najmniej dwóch dostaw autobusów hybrydowych (przy najmniej po jednym w każdej) o wartości porównywalnej do jeleniogórskiego zamówienia.

Oferty zostaną otwarte 19 kwietnia. Dostawcy będą mieli czas na dostarczenie autobusów do 3 czerwca.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Komunikacja

Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Jakub Dybalski 12 kwietnia 2016

PKM Sosnowiec chce kupić 78 autobusów, w tym 35 hybryd

Prawo & Finanse

PKM Sosnowiec chce kupić 78 autobusów, w tym 35 hybryd

Jakub Dybalski 14 marca 2016

Radom bierze w leasing 19 autobusów

Komunikacja

Radom bierze w leasing 19 autobusów

Jakub Dybalski 01 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5