Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Jedna oferta na przebudowę dworca w Olsztynku

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-10-26 14:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jedna oferta na przebudowę dworca w Olsztynku
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę dworca w Olsztynku. Obecny budynek zostanie przebudowany na obiekt usługowy z salą wielofunkcyjną, natomiast obsługa podróżnych zostanie przeniesiona do mniejszego, historycznego budynku toalet.

Inwestycja podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy obejmuje przebudowę historycznego budynku toalet ze zmianą sposobu użytkowania na budynek dworca kolejowego z częścią usługową. W tym etapie przewidziano też budowę wiaty otwartą dla podróżnych oraz rozbiórkę budynku magazynowego.

Zgodnie z projektem do budynku dworca będzie wchodziło się od strony zachodniej – czyli od otwartej wiaty dla podróżnych. Nad wejściem został przewidziany szklany daszek. W budynku znajdzie się hala – poczekalnia, w który będzie mogło przebywać – zgodnie z założeniami – maks. 20 osób. Ponadto przewidziano kasę oraz pomieszczenie handlowe. Od strony peronów zaprojektowano duże przeszklenie. Otwarta wiata będzie miała formę betonowego zadaszenia.

Drugi etap zakłada przebudowę głównego dworca kolejowego i budynku ekspedycji ze zmianą sposobu użytkowania na budynek usługowo-kulturowy z salą wielofunkcyjną na 120 osób. Wygląd zewnętrzny i bryła budynku nie ulegną zasadniczym zmianom

W piątek 26 października minął termin składania ofert. Jedynym kryterium jest cena. Wystartowała jedynie firma Rico z olsztyńskiego Gutkowa. Wartość jej oferty to blisko 19 mln zł brutto, co o 8 mln zł przewyższa przewidziany przez PKP SA budżet. Zamawiający musi teraz podjąć decyzję, czy zwiększyć środki, czy też unieważnić postępowanie.
Na realizację całego zamówienia przeznaczono 70 tygodni, licząc od przekazania terenu budowy, co z kolei powinno nastąpić w ciągu dwóch tygodni.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKP SA podpisały umowę na przebudowę dworca Białystok

Przestrzeń

PKP SA podpisały umowę na przebudowę dworca Białystok

Witold Urbanowicz 25 października 2018

Jedna oferta na przebudowę Gdańska Głównego. 50 mln zł ponad budżet

Przestrzeń

Jedna oferta na przebudowę Gdańska Głównego. 50 mln zł ponad budżet

Witold Urbanowicz 09 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5