Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Jedna oferta na przebudowę dworca Hel

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-05-16 14:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jedna oferta na przebudowę dworca Hel
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w ponowionym próbę przebudowy dworca Hel na końcu linii nr 213. Jeśli zamawiający zwiększy budżet i wybierze wykonawcę, roboty potrwają ponad rok. Podróżni będą korzystali z tymczasowego obiektu.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dworca Hel. To stacja końcowa dla pociągów pasażerskich linii nr 213 na Półwyspie Helskim. Obiekt, powstały w 1922 r., zbudowany jest w technologii muru pruskiego. Dworzec wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków.

Prace będą miały kompleksowy charakter i zakładają także dobudowanie pomieszczeń w południowym skrzydle wraz z wiatą, nawiązującą charakterem i gabarytami do historycznej formy. Zadaszenie będzie pełnić funkcję zewnętrznej poczekalni, szczególnie przydatnej w sezonie. Więcej o remoncie piszemy tutaj.

Dzisiaj (16 maja) minął termin składania ofert. Wystartowało jedynie konsorcjum firm Sobin i Kamaro, które wyceniło prace na 9,407 mln zł brutto. Budżet na ten cel wynosił 5,499 mln zł. Teraz PKP SA muszą się zastanowić, czy zwiększyć środki.

Niedawno otwarto oferty w przetargu na dworzec Kuźnica (Hel). Tam również wpłynęła oferta od tego samego konsorcjum i również przewyższa ona skromny budżet zamawiającego. Trwa także przetarg na dworzec w Jastarni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kto przebuduje dworzec w Jastarni?

Przestrzeń

Kto przebuduje dworzec w Jastarni?

Witold Urbanowicz 07 czerwca 2022

Krok bliżej do inwestycji dworcowej w Dąbrowie Białostockiej

Przestrzeń

Krok bliżej do inwestycji dworcowej w Dąbrowie Białostockiej

Redakcja/inf. pras. 04 czerwca 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5