Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Jedlińsk kupi gimbusa. Pomoże Polski Ład

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-11-10 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jedlińsk kupi gimbusa. Pomoże Polski Ład
fot. MOs810, lic. CC A-SA 3.0 Unported
Mazowiecka gmina Jedlińsk zakupi autobus szkolny. Samorząd otrzymał dofinansowanie na zakup autobusu, który będzie służył do dowozu dzieci do szkół. Gmina chce kupić autobus napędzany silnikiem Diesla. Otrzymana kwota dofinansowania to 1,359 miliona złotych.

Kolejnym samorządem, który dzięki pieniądzom z Polskiego Ładu zakupi autobus szkolny jest gmina Jedlińsk. Mazowiecki samorząd otrzymał 1,359 miliona złotych dofinansowania, a cały projekt jest szacowany na około 1,7 miliona złotych.

– Gmina Jedlińsk zamierza zakupić autobus z napędem klasycznym z silnikiem diesla z normą spalania EURO VI. Nowy autobus podniesie komfort podróży oraz bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz ograniczy emisję zanieczyszczeń komunikacyjnych i gazów cieplarnianych poprawiając standard transportu w gminie. Pojazd winien posiadać systemy wspomagania kierowcy, rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa komunikacji, w
tym niezbędne kamery, sprawny i efektywny system hamulców, a także zapewniać niski poziom hałasu. Szczegółowa specyfikacja pojazdu będzie załącznikiem do przetargu po jego ogłoszeniu – informuje nas Grzegorz Walczak z Urzędu Gminy w Jedlińsku.

Urzędnik dodaje, że zakupiony autobus będzie wykorzystywany do dowozu dzieci do dwóch szkół znajdujących się na terenie gminy Jedlińsk. Mowa o Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jedlińsku, a także Publicznej Szkole Podstawowej w Starych Zawadach. Samorząd szacuje, że pojazd dotrze do Gminy w przyszłym roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gmina Bochnia kupuje autobusy z Polskiego Ładu

Komunikacja

Gmina Bochnia kupuje autobusy z Polskiego Ładu

Jakub Rösler 09 listopada 2021

Polski Ład. Nowe autobusy dla Gmin Sośno i Malczyce

Komunikacja

Polski Ład. Nowe autobusy dla Gmin Sośno i Malczyce

Jakub Rösler 08 listopada 2021

Otyń wyremontuje stary dworzec kolejowy. Mamy wizualizacje

Przestrzeń

Otyń wyremontuje stary dworzec kolejowy. Mamy wizualizacje

Jakub Rösler 05 listopada 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5