Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Jeden chętny na remont tramwaju między Bytomiem a Chorzowem

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-10-27 14:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jeden chętny na remont tramwaju między Bytomiem a Chorzowem
fot. Rafał Wójcik
Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w przetargu na przebudowę torowiska łączącego Chorzów i Bytom. Pracami ma zostać objęty odcinek od przystanku Arki Bożka do ul. Siemianowickiej w Bytomiu. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, mieszcząca się w budżecie zamawiającego.

Przedmiotem jednego z przetargów jest przebudowa torowiska od przystanku Arki Bożka do ul. Siemianowickiej w Bytomiu. Pracami objęte będzie dwutorowe torowisko tramwajowe wbudowane jako wydzielone w rejonie ul. Chorzowskiej oraz biegnące w jezdni ul. Siemianowickiej w Bytomiu. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy wynosi ok. 3300 m pojedynczego toru.

O zamówienie ubiega się jedynie jeden podmiot – mający duże już doświadczenie w pracach na sieci Tramwajów Śląskich. Ofertę złożyło jedynie konsorcjum NDI o Balzola. Jej wartość wynosi 17,089 mln zł brutto, mieszcząc się w budżecie zamawiającego, określonego na kwotę 17,324 mln zł brutto. Wykonawca zaoferował 120 miesięcy gwarancji.

Zakres prac przewiduje wykonanie podbudowy, odwodnienia torowiska, nawierzchni torowej, sieci trakcyjnej. Poza jezdnią torowisko zostanie ułożone na podkładach betonowych z uzupełnieniem kruszywem łamanym, natomiast w jezdni – na płycie betonowej. Osiem przystanków zostanie przebudowanych.

Termin wykonania zamówienia określono na 15 miesięcy od podpisania umowy. Zamawiający oczekuje, aby roboty były wykonywane przy utrzymaniu ruchu tramwajowego i drogowego. Wyłączanie ruchu ma być sytuacją wyjątkową.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaje Śląskie z czterema ofertami na remont między Zabrzem a Bytomiem

Komunikacja

Tramwaje Śląskie z czterema ofertami na remont między Zabrzem a Bytomiem

Witold Urbanowicz 27 października 2017

Tramwaje Śląskie źle zinterpretowały ofertę Cegielskiego?

Komunikacja

Tramwaje Śląskie źle zinterpretowały ofertę Cegielskiego?

mj, Transport Publiczny 16 października 2017

Ruda Śląska: Co zostanie po linii tramwajowej nr 18

Przestrzeń

Ruda Śląska: Co zostanie po linii tramwajowej nr 18

Witold Urbanowicz 07 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5