Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Jaworzno. Rynek Główny ze słupkami i bez samochodów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2019-07-10 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jaworzno. Rynek Główny ze słupkami i bez samochodów
fot. MZDiM Jaworzno
Od wtorku wjazdu na teren Rynku Głównego w Jaworznie strzegą automatyczne słupki, zamontowane przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów. Ci, którzy mają prawo wjazdu i postoju na rynku, np. dostawcy, mogą odebrać pilota opuszczającego słupki.

Rynek w Jaworznie jest miejscem nie od dziś przeznaczonym dla pieszych. Już wcześniej o zakazie wjazdu bez zezwolenia i postoju najwyżej na 15 minut informowały oznaczenia, ale te regulacje często były łamane. Na drogach wjazdowych zamontowano więc słupki, które wysuwają się i chowają w jezdni.

Jak informuje MZDiM w Jaworznie, wjazd na Rynek Główny uwarunkowany jest posiadaniem stosownego zezwolenia. Jest na określony czas, na dany samochód, bezpłatnie po złożeniu wniosku do zarządcy rynku, czyli właśnie MZDiM.

„Wystające z ziemi słupki mają znacznie większą moc przekonywania” – można przeczytać na facebookowym profilu MZDiM, który podsumował pierwszy dzień funkcjonowania słupków. „Około osiemdziesiąt procent samochodów, które chciały na Rynek wjechać na ich widok dostawało wsteczny bieg. Nawet bez próby rozmowy z pracownikiem zarządcy rynku, który w pomarańczowej kamizelce cały dzień służył pomocą użytkownikom pilotów i jednocześnie posiadaczom zezwoleń na wjazd. Oznacza to jedno – prawie wszystkie auta jakie przeszkadzały mieszkańcom na Rynku w ostatnim czasie pojawiały się tam nie tylko bez sensu, ale również nielegalnie” – oceniają urzędnicy.

Ci, którym przysługuje możliwość otrzymania zezwolenia, a dotyczy to np. aut dostawczych dla usług na rynku, mieszkańców, czy aut służb miejskich, otrzymują pilota, którym można opuścić słupki. Warto jednak pamiętać, że po 15 sekundach słupki automatycznie się podnoszą.

„Awanturę urządził natomiast dostawca jednego ze sklepów, który nie zadbał o pozwolenie i pilota. Że łamanie zasad współżycia i tak dalej. Po czym wręczył przy słupkach właścicielowi sklepu swoją dostawę – paczkę wielkości większej papierośnicy. Ładunek, który koniecznie trzeba było dowieźć półtoratonowym samochodem między pieszymi…” – piszą przedstawiciele MZDiM.

Urzędnicy przypominają, że obszar rynku jest regularnie kontrolowany przez służby do tego upoważnione i każdy wjeżdżający bez wymaganego zezwolenia łamie przepisy i naraża się na konsekwencje karne.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Jak chronić tereny zielone, jeśli nie słupkami?

Komunikacja

Warszawa. Jak chronić tereny zielone, jeśli nie słupkami?

jd/inf. pras. 07 września 2018

Warszawa. Jaki chce likwidować słupki, bo upokarzają kierowców

Przestrzeń

Warszawa. Jaki chce likwidować słupki, bo upokarzają kierowców

Jakub Dybalski 21 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5