Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Jaworzno kupuje przegubowe elektrobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-04-07 12:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jaworzno kupuje przegubowe elektrobusy
fot. Maciej Kowal
PKM Jaworzno rozpisało przetarg na dostawę sześciu 18-metrowych autobusów z napędem elektrycznym z obsługą gwarancyjną. Wartość zamówienia szacowana jest na 20,085 mln zł netto.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sześciu nowych elektrobusów o długości 18 m (+/-2%). Pojemność pojazdu określono na min. 105 pasażerów, z czego co najmniej 35 na miejscach siedzących. Wymagane są drzwi w układzie 2-2-2-2. Wyposażenie obejmuje porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, ogrzewanie elektryczne wodne, klimatyzację, elektroniczną informację pasażerską, system zapowiedzi głosowych, monitoring, system kontroli trzeźwości kierowcy.

Wymagany jest silnik lub silniki o mocy min. 220 kW, z ogranicznikiem prędkości do 70 km/h i funkcją odzyskuj energii podczas hamowania dla potrzeb ładowania magazynu energii. Łączną liczbę magazynów energii określono na min. 240 kWh. Przewidziano ładowanie wolne za pomocą wtyczki (plug-in) oraz szybkie – przy wykorzystaniu pantografu na dachu..

Termin składania ofert mija 10 maja. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały co najmniej jedną dostawę na dostawę elektrycznych przegubowców o wartości min. 20 mln zł. Udział produktów z rynku unijnego bądź z krajów, z którymi UE zawarła umowy o równym traktowaniu musi przekraczać 50%. O wyborze zdecydują cena (70%), okres gwarancji (5%) oraz ocena techniczno-eksploatacyjna (25%). Pod uwagę brane będzie dziewięć podkryteriów: materiał elementów konstrukcyjnych szkieletu nadwozia / kratownicy / ramy / podwozia, materiał poszycia zewnętrznego nadwozia, zużycie energii, podział szyby czołowej, spełnienie wymogów homologacji w zakresie wytrzymałości konstrukcji nośnej, technologia oświetlenia, sposobów zabudowy magazynu energii, rodzaj silnika elektrycznego, rozwiązanie techniczne przedniego zawieszenia,

Pierwsze trzy autobusy powinny zostać dostarczone w ciągu 330 dni od zawarcia umowy, pozostałe – w ciągu 360 dni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKM Jaworzno zaakceptowało ofertę na przegubowe elektrobusy

Komunikacja

PKM Jaworzno zaakceptowało ofertę na przegubowe elektrobusy

Witold Urbanowicz 20 lipca 2021

PKM Jaworzno z jedną ofertą na przegubowe elektrobusy

Komunikacja

PKM Jaworzno z jedną ofertą na przegubowe elektrobusy

Witold Urbanowicz 10 maja 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5