Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Jaworzno kupuje kolejne 20 elektrobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2019-07-31 10:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jaworzno kupuje kolejne 20 elektrobusów
fot. Maciej Kowal
Jaworzno rozpisało przetarg na kolejnych 20 elektrobusów. Z tego pięć pojazdów to klasa MIDI, a pozostałe 15 – MAXI. Całość zamówienia została oszacowana na 45,5 mln zł netto.

Już dziś, wśród ok. 70 autobusów miejskich, użytkowanych w mieście na granicy Śląska i Małopolski, 23 to pojazdy elektryczne. Jaworzno było jednym z pierwszych miast, które korzystało z dużej floty elektrobusów. Teraz się powiększy.

Rozpisane zamówienie jest podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczy pięciu pojazdów o długości od 8 do 10,5 metra. Ta część została wyceniona w Jaworznie na 9,65 mln zł netto. Druga część to 15 autobusów standardowej długości, czyli ok. 12-metrowych. Za te pojazdy miasto chce zapłacić 35,85 mln zł netto.

Pojazdy w obu częściach zamówienia mają być napędzane wyłącznie elektrycznie i powinny być w całości niskopodłogowej. Zamawiający nie opublikował jeszcze dokumentacji zamówienia, nie wiadomo więc jakie są szczegółowe wymagania co do pojazdów, które trafią do PKM Jaworzno. Za wiadomo, że w ocenie ofert, w obu częściach, 60 proc. punktów będzie można dostać za cenę, 15 proc. za okres udzielonej gwarancji, a pozostałe 25 proc. za warunki techniczno–eksploatacyjne autobusów. Oferenci mogą składać oferty w obu częściach.

Oferty można składać do 3 września. Zamówienie powinno zostać zrealizowane w ciągu 11 miesięcy od podpisania umowy.

Zakup autobusów jest dofinansowany z funduszy unijnych. Projekt „Zakup elektrycznego taboru autobusowego wraz z systemem inteligentnego zarządzania flotą pojazdów” zyskał wsparcie z POIiŚ.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jaworzno likwiduje zatoki autobusowe

Przestrzeń

Jaworzno likwiduje zatoki autobusowe

Jakub Dybalski 08 lutego 2019

Prezydent Jaworzna: Autonomiczne autobusy u nas za 5 lat

Mobilność

Prezydent Jaworzna: Autonomiczne autobusy u nas za 5 lat

Jakub Dybalski 12 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5