Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Jastrzębie-Zdrój i czeską Karwinę połączy cyklotrasa po nasypach kolejowych

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-06-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Głos/Transport Publiczny

Podziel się ze znajomymi:

Jastrzębie-Zdrój zyska pod koniec czerwca prawie 29 km Żelaznego Szlaku Rowerowego - informuje "Głos". Malownicza pętla zahacza o Czechy. To ma być jedna z najpiękniejszych tras dla cyklistów na Górnym Śląsku.

- Obecnie dopinane są ostatnie prace. Nie mam wątpliwości, że będzie to wspaniała atrakcja Jastrzębia-Zdroju. Chwila cierpliwości i spotkamy się na jednej z najpiękniejszych tras rowerowych na Śląsku - podkreśla Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju.

Osiem kilometrów Żelaznego Szlaku Rowerowego w jego jastrzębskiej części zostało poprowadzone dawnymi nasypami kolejowymi. Do budowy ścieżki wykorzystano mieszankę mineralno-poliuretanową na podbudowie z betonu. Na znacznym odcinku została zabezpieczona barierkami. Trasa dostarczy cyklistom wielu wrażeń widokowych.

Żelazny Szlak Rowerowy łączy Godów, Jastrzębie-Zdrój, Zebrzydowice, Piotrowice oraz czeską Karwinę. Cała pętla liczy blisko 29 kilometrów. Nowa atrakcja turystyczna to inicjatywa pięciu samorządów położonych przy granicy. Gminy wzorem wielu państw w Europie wykorzystały potencjał zamkniętych już linii kolejowych i poprowadziły po ich śladzie cyklotrasę.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Pozostałe z wątku:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5