Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Jakie autobusy chce kupić PKM Katowice

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-05-11 14:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jakie autobusy chce kupić PKM Katowice
fot. Paul167, lic. CC BY-SA 2.5autobus PKM Katowice
Górnośląski przewoźnik, największy operator autobusowy w ramach KZK GOP, opublikował specyfikację techniczną 20 autobusów, jakie chce kupić w ramach ogłoszonego w zeszłym tygodniu przetargu. Chodzi o 15 autobusów przegubowych i 5 autobusów zwykłych.

O ogłoszeniu przetargu już pisaliśmy. Chodzi o kolejne 20 autobusów miejskich, całkowicie niskopodłogowych, w dwóch wersjach. Choć taki łączony przetarg jest podobny do rozstrzygniętego niedawno w Warszawie (60 przegubowców i 20 autobusów 12–metrowych), to w przeciwieństwie do stołecznego zamówienia PKM nie przewiduje osobnych ofert. Przeciwnie – chce, żeby wszystkie autobusy pochodziły od jednego producenta.

W przypadku autobusów przegubowych, chodzi o 18–metrowe pojazdy o maksymalnej wadze 28 ton. Mają pomieścić 140 pasażerów, z czego jedną czwartą na miejscach siedzących. Muszą być wyposażone w czworo drzwi w układzie 2–2–2–2, przy drugich drzwiach powinno się znaleźć miejsce na wózek dziecięcy i na wózek inwalidzki, a przy trzecich na dodatkowy wózek inwalidzki. Autobusy 12–metrowe muszą mieścić 86 pasażerów z czego minimum jedną czwartą na miejscach siedzących i mieć drzwi w układzie 2–2–2. W autobusach musi się znaleźć miejsce dla wózka inwalidzkiego i wózka dziecięcego.

Zamawiający będzie przy ocenie ofert brał pod uwagę dwa kryteria. Cena będzie stanowiła 70 proc. oceny. Pozostałe 30 proc. punktów będzie można uzyskać za kryteria techniczne.

Więcej informacji na temat kryteriów technicznych znajdziesz w Monitorze.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Komunikacja

Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Jakub Dybalski 12 kwietnia 2016

Solaris dostarczy 20 autobusów do Katowic

Komunikacja

Solaris dostarczy 20 autobusów do Katowic

Jakub Dybalski 03 lipca 2015

PKM Katowice chce kupić 20 autobusów

Komunikacja

PKM Katowice chce kupić 20 autobusów

Jakub Dybalski 07 maja 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5