Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Jaki rozkład po wydłużeniu II linii metra na Targówek?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-11 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jaki rozkład po wydłużeniu II linii metra na Targówek?
fot. WU
Wielkimi krokami zbliża się otwarcie odcinka wschodniego-północnego II linii metra na Targówek. Uruchomienie trzech nowych stacji wymusi zmiany rozkładu jazdy pociągów na II linii. Godziny kursowania i częstotliwość szczytowa pozostaną bez zmian, krócej natomiast na pociąg pasażerowie będą czekać poza szczytem i w dni wolne.

Zgodnie z deklaracjami wojewody mazowieckiego do połowy września powinny zakończyć się odbiory na wschodnim-północnym odcinku II linii metra ze stacjami C16 Szwedzka, C17 Targówek Mieszkaniowy i C18 Trocka. Metro Warszawskie deklaruje możliwość uruchomienia przewozów w terminie do 72 godzin od wydania pozwolenia na użytkowanie przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Znane są już założenia rozkładu jazdy pociągów na II linii metra po otwarciu nowych stacji. Do obsługi wydłużonej linii potrzeba będzie 15 składów, czyli o trzy więcej niż obecnie. – Szczegóły uzgadniamy z Metrem Warszawskim – zastrzega Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM.

Według założeń w godzinach szczytu – tak jak obecnie – pociągi będą jeździć na II linii co 2 minuty 50 sekund. W międzyszczycie obowiązywać ma częstotliwość co 5 minut, w soboty – co sześć minut, a w niedzielę – co 6,5 minuty. Zmiany oznaczają więc poprawę rozkładów poza godzinami szczytu (teraz pociągi w międzyszczycie odjeżdżają co 6 min., a soboty co 6,5 min, a w niedziele co 7,5 m). Utrzymana zostanie częstotliwość kursów nocnych co 15 minut w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.

Godziny kursowana pociągów na II linii nie zmienią się. – Godziny pierwszych i ostatnich będą mniej więcej takie same – wynikają one z przerwy technologicznej MW – czyli pierwszy pociąg na Dworcu Wileńskim będzie nieco później niż teraz (ok. 6 min.) – informuje Kunert. Ramowo szczyt poranny będzie wypadać w godzinach 6:30-8:30, a popołudniowy od 15:20 do 18:50. – Chcielibyśmy aby przejścia szczytowo-międzyszczytowe były stopniowe, tj. częstotliwość zmieniała się „schodkowo” – dodaje rzecznik ZTM.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro na Targówek: Pociągi w ruchu ciągłym do Trockiej

Komunikacja

Metro na Targówek: Pociągi w ruchu ciągłym do Trockiej

Witold Urbanowicz 05 września 2019

Metro na Targówek: Rozpoczęły się wizyty odbiorowe nowych stacji

Przestrzeń

Metro na Targówek: Rozpoczęły się wizyty odbiorowe nowych stacji

Witold Urbanowicz 03 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5