Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Jaki jest stopień rozwoju polskich smart cities?

Dalej Wstecz
Autor:

TOR Konferencje

Data publikacji:
2019-03-20 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TOR Konferencje

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jaki jest stopień rozwoju polskich smart cities?
fot. Trakcja PRKiI
Gospodarka, jakość życia, mobilność, społeczeństwo, zarządzanie – to główne obszary charakteryzujące inteligencję miasta. Czy na ich podstawie możemy powiedzieć, której generacji smart city mamy w Polsce?

W świecie nauki funkcjonuje szereg definicji inteligentnego miasta. Według jednej z nich wyróżnić można trzy stopnie rozwoju smart city, oznaczane cyframi 1.0, 2.0 i 3.0. Smart City 1.0 charakteryzuje się inicjatywą ze strony dostawców technologii, którzy starają się przekonać samorządy do swoich rozwiązań. W Smart City 2.0 miasto ma już silnie sprecyzowane potrzeby dotyczące wykorzystania technologii. Smart City 3.0 to już pełne włączenie mieszkańców w proces zarządzania miastem. – W Polsce mamy do czynienia przede wszystkim z pierwszą i drugą generacją miast inteligentnych – mówi Jędrzej Puzyński, dyrektor programowy w Zespole Doradców Gospodarczych TOR. – Jestem przekonany, że aby wejść na kolejny poziom rozwoju niezbędne jest poszerzanie wiedzy, wymiana poglądów pomiędzy ekspertami z różnych miast i regionów w Polsce. Temu ma służyć Kongres Technologii Miejskich, który już za 3 tygodnie odbędzie się w Warszawie – dodaje.

Głównym celem Kongresu jest dostarczenie słuchaczom wiedzy niezbędnej do efektywnego wykorzystania nowoczesnych technologii, których tak wiele ostatnio pojawia się przy temacie inteligentnych miast. Przedstawiciele samorządów, nauki i biznesu dyskutować będą w 4 sesjach tematycznych: Miasto 2.0, Forum Technologii w Transporcie, Forum Światło w Mieście oraz Forum Elektromobilności Miejskiej.

Szczegółowy program i rejestracja na stronie www.kongrestechnologiimiejskich.pl
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po rejestracji i otrzymaniu akredytacji od organizatora.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jak finansować inwestycje w smart city?

Mobilność

Jak finansować inwestycje w smart city?

TOR Konferencje 11 marca 2019

Inteligentne miasta tworzą inteligentni mieszkańcy

Mobilność

Inteligentne miasta tworzą inteligentni mieszkańcy

TOR Konferencje 25 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5