Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Jaki dworzec w Puławach? PKP po rozmowach z miastem nadal chce burzyć

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-09-29 16:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jaki dworzec w Puławach? PKP po rozmowach z miastem nadal chce burzyć
fot. Korporacja Budowlana Darco
PKP SA chcą dwukondygnacyjny dworzec Puławy Miasto z 1959 r. zastąpić jednopiętrowym budynkiem. Zakres inwestycji nie przypadł do gustu miastu, ale kolejarze nie odstępują od inwestycji. – PKP SA prowadziły rozmowy z miastem, w wyniku których wypracowany został inny układ pomieszczeń w budynku dworca – mówi Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP SA.

W kwietniu PKP SA wybrały wykonawcę dla przebudowy dworca Puławy Miasto. Zakres prac przewiduje rozbiórkę części dworcowej, budowę nowego budynku dworca oraz przebudowę budynku mieszkalnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zagospodarowaniem obszarów terenu wokół obiektu. W czasie prac ma być zachowana obsługa pasażerów w postaci np. kontenerowego dworca tymczasowego. PKP SA przebudowę uzasadniają mocnym wyeksploatowaniem obecnego dworca, który nie oferuje odpowiedniego komfortu dla podróżnych i nie jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

Projekt przebudowy nie podobał się miastu. Według przedstawicieli Puław zaproponowane przez PKP SA nie odpowiadały randze obiektu. Krytyce poddane zostały też walory architektoniczne i dysproporcja, jaka powstanie pomiędzy pozostawioną częścią budynku a nową, niższą. PKP nie rezygnują jednak z przebudowy. – PKP SA prowadziły rozmowy z miastem, w wyniku których wypracowany został inny układ pomieszczeń w budynku dworca – mówi Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP SA. Nadal przewiduje się wyburzenie dotychczasowej części dworcowej i zastąpienie jej jednopiętrowym obiektem.

Jaki będzie efekt prac? – Dworzec Puławy Miasto zostanie gruntownie przebudowany, uporządkowany zostanie również teren wokół obiektu. W ramach modernizacji przeprowadzone zostaną prace rozbiórkowe i demontaż istniejących instalacji. W części obiektu planujemy wymianę posadzek, okien i drzwi oraz odnowienie dachu i elewacji budynku. Przewidziane jest także wykonanie zewnętrznego oświetlenia. Pojawią się również nowe tablice informacyjne, stojaki rowerowe. Nowy dworzec będzie bardziej funkcjonalny i dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych – wylicza Aleksandra Dąbek.


Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rusza budowa dworca w Puławach

Przestrzeń

Rusza budowa dworca w Puławach

Witold Urbanowicz 08 kwietnia 2016

Do końca roku ruszy budowa dworca w Puławach

Przestrzeń

Do końca roku ruszy budowa dworca w Puławach

Witold Urbanowicz 08 grudnia 2015

Rozbieżne koncepcje dla dworca Puławy Miasto

Przestrzeń

Rozbieżne koncepcje dla dworca Puławy Miasto

Łukasz Pastor 02 czerwca 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5