Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Jak Wiedeń ułatwia przesiadkę na rowery miejskie

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2016-09-26 15:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jak Wiedeń ułatwia przesiadkę na rowery miejskie
CityBike Wienfot. Centrum Prasowe PAP
Wiedeń od lat korzysta z systemu rowerów miejskich Citybike. Obecnie dostępnych jest 1500 rowerów. W godzinach szczytu może się jednak zdarzyć, że wszystkie są wypożyczone. Dlatego od niedawna na ekranach reklamowych w środkach transportu publicznego pojawia się aktualna informacja o dostępności rowerów na najbliższym przystanku.

Sieć rowerów miejskich, Citybike Wien, w ostatnich latach bardzo się rozrosła. Obecnie rower miejski można wypożyczyć przy jednej ze 121 stacji rowerowych. Nadeszła pora, aby zintegrować ten system z systemem transportu publicznego w Wiedniu. Od września br. wykorzystywane są do tego ekrany reklamowe w tramwajach czy autobusach, które dzięki specjalnemu oprogramowaniu i połączeniu z serwerem systemu Citybike, dostarczają informacji o dostępności rowerów miejskich przy najbliższych i kolejnych przystankach.

Podróżni nie muszą się już zatem martwić, czy przesiadając się np. z autobusu na rower miejski będzie on do ich dyspozycji. – Kombinacja różnych środków transportu cieszy się coraz większą popularnością – mówi Eduard Winter, dyrektor wiedeńskiego przędsiębiorstwa komunikacyjnego Wiener Linien. Dlatego oprócz informacji o możliwości przesiadki i czasu oczekiwania na inny środek transportu, dodano informację o ilości wolnych rowerów miejskich i to uaktualnianą na bieżąco.


fot. Centrum Prasowe PAP

W roku ubiegłym system Citybike zarejestrował ponad milion wypożyczeń. Nie każdy jednak jeździ rowerem. Wyświetlanie informacji w autobusach ma zachęcić dop skorzystania z roweru nowych użytkowników. – W ten sposób pokazujemy prawie 500 milionom pasażerów autobusów i tramwajów rocznie, że istnieje również publiczny transport indywidulany, który jest tani, przyjazny dla środowiska i korzystny dla zdrowia – przekonuje Franz Solta, dyrektor Infoscreen.

Wiedeński projekt to przykład wykorzystania mediów w środkach komunikacji dla rozwoju smart cities. Mogą dostarczać informacji, których konsument potrzebuje najbardziej. Oprócz tych dotyczących pogody, kultury czy sportu mogą to być informacje o godzinach otwarcia urzędów czy muzeów.

Informacja za: Centrum Prasowe PAP

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
BikeU chwali się liczbami i przygotowuje do Wavelo

Komunikacja

BikeU chwali się liczbami i przygotowuje do Wavelo

Jakub Dybalski 02 września 2016

Świetne lato dla rowerów publicznych

Komunikacja

Świetne lato dla rowerów publicznych

jd/inf. pras. 01 września 2016

Kraków. Nazwa dla roweru wybrana. WAVELO

Komunikacja

Kraków. Nazwa dla roweru wybrana. WAVELO

Jakub Dybalski 29 sierpnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5