Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Jak będzie wyglądać dworzec w Siedlcach?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-19 12:39
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jak będzie wyglądać dworzec w Siedlcach?
mat. PKP SA
W IV kwartale tego roku PKP SA planują ogłosić przetarg na przebudowę dworca w Siedlcach. W czasie prac, które potrwają 14 miesięcy, budynek z lat 80. ma w części wrócić do dawnej formy architektonicznej. Nie chodzi przy tym o wierną kopię, a oddanie ducha pierwotnych rozwiązań.

W ostatnim czasie PKP SA zleciły wykonanie dokumentacji projektowych dla przebudowy szeregu dworców w Polsce. W lutym zawarto umowę z firmą Pas Projekt dla dworca w Siedlcach. Obecny budynek został odbudowany w 1986 r. na miejscu przedwojennego, spalonego w 1944 r. budynku. Jak pisaliśmy, PKP SA szykują się do ogłoszenia przetargu na prace budowlane jeszcze w tym roku. Więcej o planowanym zakresie prac pisaliśmy tutaj.

Zakres prac – zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKP SA – zakłada odtworzenie oryginalnych elementów architektonicznych. – Wykonana zostanie renowacja elewacji, w ramach której rozebrane zostaną wtórne nawarstwienia na elewacjach. Planowana jest także rekonstrukcja pierwotnych form profili, m.in. gzymsów i balustrad – opisywał Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA.

Tak przedstawiony zakres prac pozostawia jednak szerokie pole do interpretacji, jak dworzec może wyglądać po przebudowie. PKP SA udostępniły nam wizualizację wskazującą kierunek, jaki ma zostać obrany, jeżeli chodzi o odtworzenie dawnej formy. – Powrót do formy z 1944 r. nie jest możliwy, ponieważ bryła dworca została znacznie zmniejszona i uległa dość znaczącej przebudowie – zaznacza Stilger.

 

fot. Muri, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons


mat. PKP SA


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec w Pszczółkach do przebudowy. Sześć ofert [wizualizacje]

Przestrzeń

Dworzec w Pszczółkach do przebudowy. Sześć ofert [wizualizacje]

Witold Urbanowicz 18 września 2019

Sprawę Olsztyna Głównego rozstrzygnie sąd

Przestrzeń

Sprawę Olsztyna Głównego rozstrzygnie sąd

Przemysław Farsewicz 18 września 2019

Oferty na przebudowę dworców Bolesławiec i Szklarska Poręba Górna

Przestrzeń

Oferty na przebudowę dworców Bolesławiec i Szklarska Poręba Górna

Witold Urbanowicz 17 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5