Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Irex i Meteor od jutra w Olsztynie na najbliższe 10 lat

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2016-02-29 15:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Irex i Meteor od jutra w Olsztynie na najbliższe 10 lat
fot. Martyn JandułaSolaris Urbino 12 we flocie MPK Olsztyn
Konsorcjum firm przewozowych Irex i Meteor już od jutra wyjedzie na ulice Olsztyna w ramach dziesięcioletniej umowy na obsługę komunikacyjną. Na pasażerów czeka 20 nowych Solarisów Urbino 12 najnowszego typu. Wszystkie oczywiście w znanych srebrno-limonkowych barwach. Konsorcjum to już drugi prywatny podmiot, który wchodzi na olsztyńskie ulice. Uwalnianie rynku przewozów trwa już w mieście od 2013 roku.

Kolejny prywatny przewoźnik ma zgodnie z planem rozpocząć realizowanie usługi 1 marca 2016 roku. Mowa o konsorcjum firm Irex i Meteor ze Śląska, które zwyciężyło w przetargu w zeszłym roku na świadczenie usług z zakresu transportu miejskiego w Olsztynie. Przewoźnik zaoferował miastu najniższą stawkę na poziomie 7,41 zł za wozokilometr.

– Pasażerowie z chwilą wejścia na rynek kolejnego przewoźnika zyskują 20 najnowocześniejszych autobusów. Pojazdy marki Solaris Urbino 12 będą fabrycznie nowe, więc na pewno poprawi się komfort podróży – wyjaśnia Paweł Pliszka, rzecznik prasowy ZDZiT-u. Dodatkowo trzy autobusy będą stanowiły rezerwę techniczną. Co też ciekawe, Irex i Meteor zaoferował miastu najnowszy typ Urbino. Pomalowane będą oczywiście w – znane wszystkim – barwy stalowo-limonkowe.

Zanim przewoźnik rozpocznie kursy po mieście to wcześniej musiał umożliwić Zarządowi Dróg Zieleni i Transportu przeprowadzenie odbioru autobusów. – Sprawdzaliśmy czy pojazdy i ich wyposażenie spełniają wymagania zawarte w opisie przedmiotu zamówienia – wyjaśnia Pliszka. Jak zaznacza, pojazdy, którymi będzie realizowane zadanie, przeszły pozytywny odbiór.

Miasto podpisało umowę z konsorcjum na 10 lat z zastrzeżeniem, że w ciągu roku wykonawca zrealizuje do 1,3 mln wozokilometrów. – Nie powierzamy jakichś konkretnych linii autobusowych. Obsługa będzie odbywała się tak jak do tej pory, gdzie na tej samej linii jeżdżą pojazdy i MPK, i KDD/ Blue Line – mówi Pliszka.

W Olsztynie swoje kursy realizuje także inny prywatny przewoźnik. Jest nim KDD & Blue Line, które realizuje wyłącznie 700 tys. wozokilometrów, co stanowi ok. 10% całego systemu komunikacyjnego. Po uwolnieniu ok. 20% tras konsorcjum Meteor i Irex, udział prywatnych przewoźników wyniesie już jedną trzecią całego olsztyńskiego rynku przewozów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Mobilis chce wyznaczać wzorce – jak w Krakowie

Komunikacja

Mobilis chce wyznaczać wzorce – jak w Krakowie

Witold Urbanowicz 26 lutego 2016

Prezes Mobilisu:  Obniżanie jakości kosztowałoby nas zbyt dużo

Prawo & Finanse

Prezes Mobilisu: Obniżanie jakości kosztowałoby nas zbyt dużo

Witold Urbanowicz 22 lutego 2016

Olsztyn pożegnał okejki

Komunikacja

Olsztyn pożegnał okejki

Martyn Janduła 31 stycznia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5