Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Inteligentny system sterowania w Koszalinie zbudują kolejarze

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2014-03-18 09:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PKP Informatyka

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Inteligentny system sterowania w Koszalinie zbudują kolejarze
fot. PKP Informatyka
PKP Informatyka wygrała przetarg na na budowę Inteligentnego Systemu Sterowania Ruchem (ITS) w największym mieście Pomorza Środkowego. System, sterujący sygnalizacją na 13 skrzyżowaniach, powstanie do połowy 2015 r.

System o wartości ponad 10 mln zł powstanie do połowy 2015 roku. ITS będzie sterować sygnalizacją świetlną na trzynastu skrzyżowaniach, wyświetlać informacje na tablicach elektronicznych o sytuacji na drogach i parkingach miejskich. System będzie również ważył przeciążone pojazdy i sam identyfikował auta łamiące przepisy.

Kierowcy otrzymają w ramach systemu internetowy portal informujący m.in. o natężeniu ruchu na drogach, wolnych miejscach parkingowych i wszelkiego rodzaju utrudnieniach oraz serwis komunikacji miejskiej z przebiegiem linii autobusowych, mapą przystanków i czasem przejazdu.

– Koszalin jest kolejnym samorządem miejskim, który skorzysta z naszego produktu. Inteligentne Systemy Transportowe są fantastycznym narzędziem zarządzania miastem – nie tylko bardzo dużym, ale również średniej wielkości. Wdrażane przez Grupę PKP Informatyka rozwiązanie zwiększy płynność ruchu, bezpieczeństwo i wygodę podróżowania po aglomeracji – mówi Krzysztof Wysocki, szef Centrum Kompetencyjnego ITS w strukturach Grupy. – Przewagą nowego systemu Koszalina jest jego kompleksowość: od zarządzania ruchem poprzez nadzór aż do informacji. To także kolejny przetarg, w którym spółka realizuje duże zamówienie na rzecz klienta spoza branży transportu i logistyki – zauważa Wysocki.

System będzie także gromadził, analizował i archiwizował dane o ruchu miejskim, umożliwiając stosowanie różnych modeli zarządzania ruchem pojazdów. Koszalin to kolejne miasto po Grudziądzu i Bydgoszczy, gdzie inteligentne rozwiązania transportowe dostarczy Grupa PKP Informatyka.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Trasa W-Z w Łodzi: Umowa na system sterowania ruchem

Przestrzeń

Trasa W-Z w Łodzi: Umowa na system sterowania ruchem

Roman Czubiński 13 sierpnia 2014

Koszalin: Jest wstępny projekt ITS

Komunikacja

Koszalin: Jest wstępny projekt ITS

Edyta Wsół 25 kwietnia 2014

Grudziądz: Komunikacja miejska z ITS-em. Przedłużą tramwaje?

Komunikacja

Grudziądz: Komunikacja miejska z ITS-em. Przedłużą tramwaje?

Michał Lange 19 kwietnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5