Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Inteligentna mobilność: Oferta firm z Tajwanu

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-07-08 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TAITRA

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Inteligentna mobilność: Oferta firm z Tajwanu
fot. TAITRA
Inteligentna mobilność: Oferta firm z Tajwanu
Inteligentna mobilność: Oferta firm z Tajwanu
Inteligentna mobilność: Oferta firm z Tajwanu
Inteligentna mobilność: Oferta firm z Tajwanu
Inteligentna mobilność: Oferta firm z Tajwanu
Inteligentna mobilność: Oferta firm z Tajwanu
Inteligentna mobilność: Oferta firm z Tajwanu
Monitorowanie pracy kierowców, zarządzanie ładowarkami do pojazdów elektrycznych, obsługa stref płatnego parkowania oraz redukcja hałasu wewnątrz samochodu elektrycznego – to potrzeby, na jakie odpowiadają produkty zaprezentowane na konferencji „Taiwan Excellence: Smart Transportation”. Przedstawione wyroby otrzymały prestiżową nagrodę Taiwan Excellence. Wraz z innymi produktami z Tajwanu można teraz oglądać je w wirtualnym pawilonie wystawowym.

Prezes Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego TAITRA Walter Yeh podkreślił, że tajwańskie przedsiębiorstwa ze swoją ofertą z zakresu inteligentnego transportu chcą pomagać w budowie inteligentnych miast w erze po pandemii. – Taiwan Excellence to nagroda, której przyznawanie jest częścią projektu wspierania innowacyjnych marek – powiedział z kolei zastępca dyrektora Biura Handlu Zagranicznego działającego w ramach Ministerstwa Gospodarki Tajwanu, Guann-Jyh Lee. W jego ocenie inteligentny transport będzie jedną z kluczowych branż XXI wieku. Na całym świecie trwają liczne inwestycje w infrastrukturę, mające na celu poprawienie dostępności do transportu zarówno dla osób starszych, jak i dla mieszkańców terenów oddalonych. – Mamy ofertę także dla organizatorów i integratorów transportu – dodał. Produkty, o których mowa – łącznie 55 wyrobów 27 marek – można oglądać w specjalnie otwartym wirtualnym pawilonie. Szerszego omówienia podczas konferencji doczekały się cztery wyroby.

EverFocus: Sztuczna inteligencja w służbie transportu

Paul Lee z EverFocus Electronics zaprezentował system Smart IAoT – oparty o sztuczną inteligencję i internetową technologię monitoringu transportu mobilny rejestrator. Jest on przeznaczony do zarządzania flotami samochodowymi, ale także pojazdami szynowymi. –Integrujemy rozwiązania mobilne, tworząc kompleksowe systemy. Dzięki temu oferujemy rozwiązania one-stop shopping, łączące wiele funkcji w jednym narzędziu. Przy użyciu Smart IAoT można – między innymi – monitorować zachowanie prowadzącego, rozpoznawać twarze i pojazdy, a także przewidywać kierunek ruchu pieszych. Wszystkie dane można zapisywać na dyskach – wyliczał Lee.

EverFocus oferuje systemy oparte na gromadzeniu danych w chmurze, platformy sztucznej inteligencji, czujniki oraz inne urządzenia i akcesoria. Produkty firmy są wykorzystywane – między innymi – do zliczania pasażerów na stacjach metra. – Integracja z innymi funkcjami sztucznej inteligencji umożliwia przygotowywanie raportów i agregowanie danych. Pozwala to na oszczędność zasobów i czasu – podsumował prelegent.

Noodoe: Ładowarki przyszłości?

Noodoe EV zaprezentowało system inteligentnych ładowarek dla pojazdów elektrycznych . Opracowana przez firmę technologia Noodoe EV OS pozwala zoptymalizować działanie stacji ładowania. – W ciągu najbliższej dekady większość miast będzie musiała przejść transformację w kierunku elektromobilności. Liczba pojazdów elektrycznych mocno wzrośnie. Ekosystem będzie składał się z trzech branż: producentów samochodów, firm energetycznych i operatorów ładowarek – takich jak my. Potrzebny jest sprzęt elektroniczny, oprogramowanie i chmura danych – wyjaśniał przedstawiciel firmy Calvin Lu.

Według Lu wyróżnikiem oferty Noodoe jest zaawansowanie techniczne i całkowita automatyzacja, a także elastyczność cenowa. – Możemy w każdej chwili sprawdzić online stan każdej stacji ładującej. Inteligentnie zarządzamy energią – wyliczał zalety produktu. Ładowarki Noodoe można bez większych inwestycji ustawić na zwykłych miejscach parkingowych, zwiększając generowany przez nie dochód. Zadbano o maksymalnie przyjazny dla kierowcy interfejs: po podłączeniu Google Pay lub np. karty kredytowej wystarczy kliknąć przycisk „płać” w aplikacji mobilnej i rozpocząć ładowanie. Dostępność ładowarek jest widoczna w czasie rzeczywistym.

Acer ITS: Mniej spalin dzięki inteligentnemu parkowaniu

Polityka parkingowa należy do najważniejszych kwestii związanych z transportem w każdej metropolii. Propozycję narzędzia pomocnego w jej usprawnieniu przedstawiła Terry Chang z firmy Acer ITS. Najważniejszymi cechami oferowanego przez producenta systemu parkomatów są – w jej ocenie – dokładność, automatyzacja, zrównoważony charakter oraz wydajność. – Detekcja zajęcia miejsca jest automatyczna. Umożliwiamy wykorzystanie nawigacji w celu szybszego dojazdu do wolnego miejsca. Wykorzystując technologię Internetu Rzeczy oraz przetwarzanie danych w chmurze, pomagamy ograniczyć ilość spalin, emitowanych przez pojazdy szukające miejsca parkingowego – zachwalała system przedstawicielka Acer ITS.

Jak zapewniła Chang, przyjazny interfejs aplikacji umożliwia użytkownikowi proste i szybkie dokonywanie płatności. System jest przystosowany do różnych metod i systemów płatności, zależnie od taryfy przyjętej w konkretnym mieście. Można stosować po obu stronach ulicy jednocześnie. – Badania pokazują, że w porównaniu z klasycznymi systemami mamy większą rotację i więcej sprzedanych biletów dziennie – zaznaczyła prelegentka.

Hua-Jie: Cichy przełącznik poprawia odbiór pojazdu

Doświadczenie użytkownika urządzenia lub pojazdu zależy czasami od bardzo drobnych detali. Jas Hsu z firmy Hua-Jie przedstawiła jeden z jej najnowszych produktów: cichy przełącznik serii 6C. Jak przekonywała, wyciszenie kliknięcia przycisków – zwłaszcza w samochodach elektrycznych, poruszających się znacznie ciszej od swoich spalinowych odpowiedników – ma duży wpływ na poczucie komfortu kierowcy. – W jednym z wyrobów zredukowaliśmy hałas poniżej 15 decybeli. Dzięki silikonowym elementom zapewniliśmy też większy komfort wciskania – poinformowała Hsu.

Działający od 1989 r. producent specjalizuje się w cichych przełącznikach. Jego wyroby są sprzedawane w Azji i w Europie, szczególnie w krajach takich, jak Niemcy czy Włochy (z silną branżą automotive). Nie wszystkie jednak znajdują zastosowanie w samochodach. – Mamy kilka serii przycisków, różniących się wymiarami. Są one montowane w telefonach, drukarkach, konsolach do gier, sprzęcie AGD etc. Wytwarzamy także akcesoria akustyczne (np. mikrofony) i czujniki – kontynuowała. Rozbudowany dział badawczo-rozwojowy (w myśl zasad „inteligentnej produkcji”) wraz z licznymi próbami i symulacjami pozwala na utrzymanie wysokiej jakości.

Konferencja „Taiwan Excellence: Smart Transportation” była częścią projektu „Taiwan Industry Enhancement Project (IEP)”, którego celem jest promowanie tajwańskiego przemysłu i jego wyrobów. Jednym z ciekawszych elementów spotkania była możliwość zwiedzania wirtualnego pawilonu wystawienniczego. Można go zobaczyć TUTAJ.

Jeśli komuś z Państwa nie udało się dołączyć do wydarzenia, a są Państwo zainteresowani jego przebiegiem, serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5