Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Integracja PolRegio i PKS Częstochowa: Wspólna oferta jeszcze bardziej ułomna

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-07-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Integracja PolRegio i PKS Częstochowa: Wspólna oferta jeszcze bardziej ułomna
fot. Crusier, lic. CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org
Niedawno PolRegio chwaliło się nawiązaniem współpracy z PKS Częstochowa w zakresie wprowadzenia zintegrowanego połączenia kolejowo-autobusowego na trasie Częstochowa – Kłodzko – Lichkov. Nie da się jednak kupić jednego, wspólnego biletu w kasie. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom pomocny nie będzie także zewnętrzny serwis transakcyjny e-podróżnik.pl. Integracja sprowadza się jedynie do koordynacji rozkładów.,

PolRegio określa się mianem prekursora integracji szyny z dalekobieżną komunikacją autobusową, chwaląc się nawiązaniem współpracy z kolejnymi przewoźnikami autobusowymi. Niedawno do grona współpracujących przewoźników dołączył PKS Częstochowa. Oferta opiera się na synchronizacji autobusu z Częstochowy do Kłodzka z pociągiem z Kłodzka Miasta do Lichkova.

Skorzystanie z oferty nie jest proste – wyszukiwarki, do których odsyła np. PolRegio, nie pokazują zintegrowanego połączenia. Ponadto, jak informowaliśmy, nie da się nabyć jednego biletu na połączenie ani w kasach, ani za pomocą innych systemach dystrybucji biletów oferowanych przez przewoźników. – Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to idealne rozwiązanie, ale musimy brać pod uwagę możliwości systemowe – mamy zupełnie inne systemy sprzedaży – wyjaśniał Michał Stilger z biura prasowego Polregio.

PolRegio zapewniało jednak, że jeden wspólny bilet pasażerowie mogą nabyć za pomocą zewnętrznej platformy e-podróżnik.pl. Teraz okazuje się, że również i taka możliwość nie jest dostępna. – Za pomocą platformy e-podróżnik.pl można zakupić bilety tylko w komunikacji krajowej, tj. od/do stacji Międzylesie. Na przejazd od/do stacji Lichkov (lub dalej po stronie czeskiej) bilety wg ofert specjalnych przewoźnika „Przewozy Regionalne Sp. z o.o. można nabyć w kasach biletowych lub u obsługi w pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne – informuje Wojciech Kurzyjamski, dyrektor Oddziału Dolnośląskiego Przewozów Regionalnych.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5