Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Inowrocław przebuduje okolice dworca. Drugie podejście

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-01-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Inowrocław przebuduje okolice dworca. Drugie podejście
fot. PKP SA
Inowrocław zamierza przebudować okolice dworca kolejowego, który w ostatnich latach został już pieczołowicie wyremontowany. Miasto ogłosiło właśnie ponowny przetarg za zaprojektowanie i wykonanie prac, których efektem będzie zagospodarowanie placu przed dworcem, budowa parkingu przy Magazynowej oraz przedłużenie przejścia podziemnego w stronę miasta. W poprzednim podejściu jeden jedyny wykonawca zaproponował zbyt wysoką cenę.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez miasto jest zaprojektowanie i wykonanie zagospodarowania terenu przed dworcem PKP, przejścia podziemnego – tunelu łączącego dworzec PKP z ul. Magazynową oraz parkingu przy ul. Magazynowej (przy wyjściu z planowanego przejścia podziemnego). Zamówienie podzielone jest na dwie części. Pierwsza obejmuje parking i przejście podziemne, druga natomiast teren przed dworcem PKP. Więcej o zakresie inwestycji pisaliśmy przy pierwszym przetargu.

Termin składania ofert mija 16 lutego. O wyborze zadecydują cena (60%), okres gwarancji (20%), doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%). Na realizację przejścia podziemnego oraz parkingu przeznaczono 21 miesięcy, przy czym prawomocne pozwolenie na budowę ma zostać otrzymane w ciągu 11 miesięcy. Na przebudowę placu przed dworcem przeznaczono 14 miesięcy.

To już drugie podejście do przebudowy okolic dworca. W poprzednim postępowaniu jedyną ofertę na część obejmującą przejście podziemne i parking przy Magazynowej złożyła firma Polwar z Gdańska. Wartość oferty opiewała na kwotę 6 mln zł brutto, a zamawiający planował przeznaczyć na ten cel 3,5 mln zł brutto. W tej sytuacji podjęto decyzję o unieważnieniu postępowania.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5