Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Inowrocław przebuduje okolice dworca

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-10-2017
Ostatnia modyfikacja:
24-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Inowrocław przebuduje okolice dworca
fot. PKP SA
Okolice inowrocławskiego dworca w najbliższych latach zmienią się nie do poznania. Miasto ogłosiło właśnie przetarg za zaprojektowanie i wykonanie prac, których efektem będzie zagospodarowanie placu przed dworcem, budowa parkingu przy Magazynowej oraz przedłużenie przejścia podziemnego w stronę miasta.

Od końca stycznia pasażerowie podróżujący do i z Inowrocławia mogą korzystać z odnowionego przez PKP SA dworca. Teraz przyszła pora na jego otoczenie. Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez miasto jest zaprojektowanie i wykonanie zagospodarowania terenu przed dworcem PKP, przejścia podziemnego – tunelu łączącego dworzec PKP z ul. Magazynową oraz parkingu przy ul. Magazynowej (przy wyjściu z planowanego przejścia podziemnego).

Zamówienie podzielone jest na kilka części. Pierwsze z nich zakłada zaprojektowanie i wykonanie parkingu przy ul. Magazynowej wraz z oświetleniem i elementami małej architektury. Przewidziano parking na ok. 115 miejsc, 5 miejsc dla niepełnosprawnych, 20 stanowisk rowerowych oraz nawierzchnię z kostki brukowej betonowej. Ponadto zaplanowano wiatę rowerową, ławki, kosze, stojaki na rowery, ogrodzenie oraz monitoring.

W ramach zagospodarowania terenu przed dworcem PKP przewidziano parking z nawierzchnią z kostki granitowej lub płyt granitowych (z odzysku oraz częściowo nowe). Założono 23 miejsc parkingowych „kiss and ride”, jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych, cztery dla taksówek oraz cztery dla autobusów. Przewidziano też dwie wiaty przystankowe, miejsce do szybkiego ładowania autobusów, nowe oświetlenie, zieleń oraz małą architekturę. Stacja ładowania autobusów ma być wolnostojąca, słupowa, ładowana prądem stałym, z efektywną mocą wyjściową nie mniejszą niż 300 kW.


Koncepcja placu dworcowego, mat. UM Inwrocław

Ostatnia część to przedłużenie istniejącego przejścia podziemnego na stacji Inowrocław. Obecnie dworzec jest wyspowy i do niego, jak i peronów dostać się można wyłącznie z placu dworcowego. Tunel, łączący dworzec PKP z Magazynową, będzie miał 20,80 m długości, 2,40 m wysokości i 3 m szerokości. Od strony Magazynowej zostanie wybudowana winda oraz wiata o konstrukcji stalowej z wypełnieniem i zadaszeniem przeźroczystym, nawiązującym do wiat peronowych. Przejścia zostaną natomiast obłożone płytkami granitowymi.

Termin składania ofert mija 23 listopada. O wyborze zadecydują cena (60%), okres gwarancji (20%), doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (20%). Na realizację parkingu przy Magazynowej oraz zagospodarowanie placu przed dworcem przeznaczono 14 miesięcy, przy czym pozwolenie na budowę ma zostać wydane po 8 miesiącach. Na przedłużenie przejścia podziemnego zaplanowano 21 miesięcy, przy czym wykonawca ma uzyskać pozwolenie na budowę w ciągu 11 miesięcy. Według założeń przejście ma powstawać w wykopie otwartym, co będzie wiązało się ze wstrzymaniem ruchu w części stacji na okres trzech miesięcy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5