Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Indie zamknęły miasta w stylu „Wuhan”. Na tydzień

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
23-03-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Indie zamknęły miasta w stylu „Wuhan”. Na tydzień
fot. Biswarup Ganguly, lic. CC A-SA 3.0 Unported
Jak wygląda życie w warunkach koronawirusa w najludniejszym kraju świata? W niedzielę Indie przeprowadziły niezwykły eksperyment społeczny, w którym obywateli poproszono by „tylko na jeden dzień” dobrowolnie zostali w domach. Od poniedziałku zamknięto największe miasta odcinając transport publiczny.

Od dziś 75 dystryktów w Indiach, w których do tej pory zanotowano przypadki koronawirusa, wprowadziło niewiele różniące się miedzy sobą restrykcje, będące w istocie godziną policyjną połączoną z całkowitym zamknięciem transportu publicznego. Restrykcje nie mają rozmiaru ogólnokrajowego, ale dotyczą największych miast, w tym stołecznego New Delhi, Bombaju, Kakluty, Madrasu, Hajdarabadu, Bangalore.

Sklepy, fabryki i biura zostały zamknięte do końca marca. Działają jedynie szpitale, apteki, sklepy z żywnością, stacje benzynowe i poczty. Nie jeżdżą autobusy, metro w New Delhi i kolej miejska w Bombaju i Kalkucie. Zatrzymano kolejowe połączenia międzymiastowe, z których, jak zauważa „Financial Times” codziennie korzysta 23 mln pasażerów. Nie jeżdżą riksze, działalność zawiesiły Uber i jego lokalny odpowiednik Ola.

W Bombaju zakazano zgromadzeń większych niż trzyosobowe. W Pendżabie obostrzenia rozciągnięto na cały stan. W New Delhi zamknięto granice z innymi stanami. – Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych środków – zatweetował w niedzielę premier stołecznego stanu Arvind Kejriwal cytowany przez CNN.

Jeszcze w czwartek premier Narendra Modi zaapelował do 1,37 mld rodaków, by w niedzielę przeprowadzili dobrowolną, 14-godzinną „społeczną izolację”. Poproszono ich, by między 7. rano a 9. wieczorem nie wychodzili z domów. Mieszkańcy Indii posłuchali, sklepy i punkty usługowe były zamknięte, a ulice opustoszały. Według komentatorów władze chciały sprawdzić, czy ogólnokrajowa kwarantanna jest w ogóle możliwa.

Porównywalne obostrzenia w poruszaniu się, łącznie z zatrzymaniem transportu publicznego, zastosowano do tej pory tylko w 11-milionowym Wuhan. Działania władz Indii przebijają jednak skalą postępowanie Chińczyków.

W Indiach do tej pory potwierdzono 415 przypadków koronawirusa, zmarło tam 7 osób. Wspomniany „Financial Times” wskazuje, że te liczby mogą być niedoszacowane, z powodu stosunkowo niewielkiej liczby testów, które dotąd przeprowadzono (niecałe 20 tys.). Dr. Balram Bhargava, szef Indyjskiej Komisji Badań Medycznych, przyznaje w rozmowie z CNN, że w kraju jest 111 laboratoriów, które mogą przeprowadzać testy, a 60 prywatnych właśnie przechodzi proces akredytacji, co pozwoli prowadzić 60-70 tys. testów tygodniowo.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Więcej autobusów lepsze niż duże projekty transportowe?

Mobilność

Więcej autobusów lepsze niż duże projekty transportowe?

Przemysław Farsewicz 10 czerwca 2023

Supermarket na kołach. Niemcy powracają do zakupowych autobusów

Mobilność

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Więcej autobusów lepsze niż duże projekty transportowe?

Mobilność

Więcej autobusów lepsze niż duże projekty transportowe?

Przemysław Farsewicz 10 czerwca 2023

Supermarket na kołach. Niemcy powracają do zakupowych autobusów

Mobilność

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5